• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

Скільки прикрас і каменів можна перевозити через кордон

 

При перетині кордонів держав пасажири проходять митний контроль двічі - на в'їзді та на виїзді. Незалежно від причини поїздки (туристична подорож, евакуація в іншу країну або повернення з неї), усі речі підлягають перевірці. Лише одні необхідно декларувати, а інші - ні.

У 2021 році у світі посилили правила перевезення коштовностей із каменем через кордон із метою запобігання відмиванню грошей і фінансовій підтримці тероризму. Згідно з постановою Європейської комісії від 3 червня 2021 року, про перевезення особистих прикрас із цінних металів та каміння до 27 країн ЄС та США на суму менше 1000 євро\1000 доларів повідомляти не потрібно. Обов'язок декларування коштовностей вартістю вище від цієї суми поширюється при перетині кордону на всіх видах транспорту - на власному автомобілі, поїзді, літаку, автобусі й навіть на човні. Тоді доведеться сплатити 20% податків + 10% мита. Про те, як безпроблемно та безпечно перевезти прикраси, ми розповімо у цій статті.

Скільки грамів золота можна перевозити в літаку?

Перевезення через митну територію ЄС та США золота та платини в монетах та злитках та в необробленому вигляді загальною вагою менше 20 г на одного пасажира не обмежено та декларуванню не підлягає. Якщо ви перебуваєте у Шенгенській зоні, можете вільно перевозити золото без будь-яких формальностей. Однак, якщо ви ввозите золото з-за меж Шенгенської зони або хочете вивезти його до Америки або країн Азії, ви повинні повідомити про цей факт у відповідні органи. Понад 500 г золота та нові золоті ювелірні прикраси митниця вимагає обов'язково декларувати.

Чи потрібно декларувати прикраси під час перельоту?

Відповідно до українського законодавства, кожен громадянин має право перетнути кордон держави на літаку, взявши з собою не нові прикраси із самоцвітів та дорогоцінних металів. Вони вважаються особистою власністю та не вимагають митного оформлення.

Розмитнення аксесуарів із золота та з діамантами необхідне при ввезенні в Україну або в іншу країну світу дуже великої партії нових виробів із бірками або якщо вони призначені для подарунка. Якщо прикраси або каміння дуже дорогі, необхідно заповнити декларацію та мати при собі документи (сертифікати, чеки або квитанції про купівлю), що підтверджують їхню високу вартість.

Якщо пасажир не везе товари вагою понад 50 кг, що підлягають декларуванню, він проходить через зелений коридор. Якщо заповнює декларацію, то - червоний. Якщо він викликає підозру, митник може попросити огляд багажу навіть у зеленому коридорі. За перетин кордону з незадекларованими коштовностями стягується штраф. Якщо приховати їхню наявність, вони вважатимуться контрабандою, що підлягає штрафу чи кримінальній відповідальності. Ступінь покарання залежить від виду товарів, їхньої кількості та вартості. Сума штрафу може становити 50-200% ціни продукції. Якщо предмети викликають підозри у працівників митниці, вони можуть конфіскувати їх.

Чи можна брати прикраси у ручну поклажу?

Ручна поклажа вважається найбезпечнішим місцем для упаковки будь-яких прикрас або цінних речей, які ви берете з собою у подорож. Оскільки вона залишається з пасажиром протягом усього авіаперельоту, не потрібно турбуватися про те, що коштовності загубляться або будуть викрадені у зареєстрованому багажі.

Для додаткової безпеки їх рекомендується зберігати у дорожньому футлярі. Він забезпечить збереження виробів та запобігає зіткненню з іншими предметами у сумці. Хороший дорожній футляр для прикрас повинен щільно закриватися на блискавку та мати спеціальні відсіки для різних предметів, таких як:

  • сережки,

  • намиста,

  • каблучки,

  • браслети тощо.

Як декларувати прикраси в аеропорту

Щоб не гаяти часу, пройти митне оформлення можна заздалегідь. Для цього потрібно скачати декларацію в інтернеті, роздрукувати і заповнити, вказавши свої паспортні дані і відповісти на питання про цінності, що провозяться. А потім пред'явити на митному посту в аеропорту. Також її можна заповнити на місці перед вильотом.

Це загальні правила перевезення особистих коштовностей за кордон. Але в кожній країні є свої нюанси та діють ті чи інші заборони:

  • при в'їзді до Індії та виїзді з неї слід декларувати навіть надіті на людині золоті прикраси;

  • з ОАЕ, Шрі-Ланки та Єгипту не можна вивозити корали та перли, ювелірні вироби та біжутерію з ними;

  • з Таїланду та Мексики - будь-які необроблені дорогоцінні та напівдорогоцінні камені;

  • при виїзді з Домінікани та Йорданії доведеться пред'явити чек навіть на простий браслет із мушлі.

 

Тому, щоб спокійно пройти кордони та уникнути неприємних сюрпризів, необхідно заздалегідь дізнатися про особливості законодавства країни, до якої прямуєте. Знаючи про всі правила та обмеження, ви збережете гроші, час та нерви, бо не потрапите у неприємну ситуацію на митному контролі.


Коментарі
весь список новин
Наверх