• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

Чи знімати бірку з прикраси, коли даруєш подарунок?

Важливі події та урочистості - привід для вручення подарунків. Універсальний варіант для багатьох випадків - золоті аксесуари. Найбільш поширений звичай - при даруванні ювелірних прикрас треба зрізати бирки. Чому - ніхто не знає, просто так заведено в Україні та у багатьох європейських країнах. Як дарувати ювелірні прикраси з біркою правильно і у яких випадках необхідно зберегти цінник - ми докладно розповімо у цій статті.

Чи знімати бірку з ювелірної прикраси перед врученням подарунком?

Таке важливе значення до наявності або відсутності ярлика властиве виключно для країн пострадянського простору. Нічого не вдієш - це така ментальність. Коли одержувач дізнається, скільки коштує те, що йому подарували, він замість подяки підсвідомо почувається у великому обов'язку перед дарувальником і починає комплексувати.

У більшості країн світу з питанням "чому не можна зрізати бирки із золотих прикрас?" ніхто взагалі не морочиться. Навпаки, напередодні урочистостей одержувач сам відправляє посилання на свої "хотілки" - певні товари у конкретних інтернет-магазинах. У цьому немає нічого поганого. Така практика вважається абсолютно нормальною і ні до чого не зобов'язує. Якщо людині насправді подобається аксесуар, то їй буде байдуже, скільки він коштує і в якому магазині куплений.

Останнім часом дедалі популярнішими в Україні стають сертифікати на певну суму. Незважаючи на те, що там уже вказана вартість, вони зручні і для одержувача, і для дарувальника. 

Якщо дуже хочеться, дізнатися ціну будь-якого ювелірного виробу, крім випадків ручного виготовлення в єдиному екземплярі, можна за кілька хвилин. Просто ввести потрібну назву моделі, виробника або інтернет-магазину в пошукову систему.

Чи знімати бірку із подарунка із золота?

Ювелірні прикраси із золота вважаються престижними та дорогими подарунками до будь-яких урочистих подій. Вони дозволяють без зайвих слів висловити почуття та ставлення до людини. Такі вироби приносять задоволення тільки, якщо вдало підібрані за:

  • кольором металу та каменю,

  • розміром,

  • конструкції,

  • стилю та дизайну.

Навіть при оригінальному способі вручення, в красивій упаковці та з приємними словами подарунок може зіпсувати одна прикра помилка - відсутність бірки. 

Як правильно дарувати прикраси з біркою

Обирайте правильний розмір, щоб потім не довелося міняти. Особливо це стосується кілець, кольє та сережок. Якщо коло шиї або зап'ястя не відомі, віддавайте перевагу браслетам і ланцюжкам із замком, що регулюється по довжині.

З'ясовуйте заздалегідь особливості виробів - за відтінком металу, формою, розміром, кольором каменів, застібкою.

Прикраса обов'язково має бути упакована в оксамитовий футляр чи коробочку. Тоді воно виглядає більш вишукано та презентабельно, ніж у прозорому пластиковому пакеті.

Не зрізайте бірку. У ній містяться докладні відомості про бренд та характеристики цінності виробу:

  • вага;

  • розміри;

  • проба;

  • назва, чистота мінералу, розмір та каратність каменю.

Зовнішній вигляд бирки має відповідати стандартам ювелірного виробництва:

  • ламінований картон або щільна плівка;

  • шрифт - від 8-го кеглю;

  • відсутність потертостей, плям та найменших слідів користування;

  • кріплення пломби за допомогою нитки до прикрас із золота (для моделей нестандартної конструкції допустиме укладання бирки з пломбою в окремий пакет).

 

Головна причина, чому не можна із золотих ювелірних виробів зрізати бірки перед даруванням, - це гарантія їхньої справжності. Іноді їхня відсутність створює враження того, що ювелірний виріб б\в.

Багато виробників безкоштовно ремонтують і чистять свою продукцію за гарантією. Без ярлика виникнуть проблеми під час ремонту виробу протягом гарантійного терміну. Будь-що може трапитися: новий виріб може не підійти, швидко зламатися або потьмяніти. За наявності цінника та іншої супровідної інформації з контактами продавця чи виробника його легко замінити чи відремонтувати за гарантією. Якщо дарувальник не вгадав із подарунком, то при зрізаному або пошкодженому ярлику він стане абсолютно марним. А так виріб можна без проблем відразу обміняти, не турбуючи того, хто його подарував.


Коментарі
весь список новин
Наверх