• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

Як перевірити діамант на справжність і відрізнити від інших каменів: алмаз, діамант, фіаніт, муассаніт або скло

Алмаз - найцінніший природний камінь в світі, а ювелірні прикраси з ним - надзвичайно вигідний актив. Кубічний цирконій, фіаніт, муассаніт, гірський кришталь або скло - не менше популярні матеріали, якы використовуються в ювелірних виробах. Але вони не зустрічаються в природі. Це синтетичні камені, виготовлені в лабораторії.

Спеціаліст-ювелір або досвідчений продавець відрізнити справжній алмаз від діаманта і підробок може неозброєним оком, навіть без експертизи. Але для звичайного покупця це проблематичне питання. Тому то, як точно визначити діамант в ювелірному виробі, ми докладно пояснимо в цій статті.

Чим відрізняється алмаз від діаманта?

Диамант - це натуральний необроблений камінь. Його назва походить від латинського diamondum, що означає «найтвердіший», «непереможний». Назва пов'язана з його твердістю. За шкалою твердості Мооса він займає перше місце з оцінкою 10/10. Для порівняння, сталь - 7. Його ювелірне ограновування називається «діамант».

Виробництво синтетичних каменів здавна захоплював людей, вони навчилися в лабораторіях виготовляти різні види, схожі на самоцвіти, що зустрічаються в природі. Перший синтетичний замінник алмаза розроблений в Швеції в 1953 році, а потім в США в 1954-му. Завдяки твердості використовується в промисловості для виготовлення шліфувальних кругів.

Чим відрізняється бриліант від діаманта?

Для багатьох людей бриліант і діамант є синонімами. Однак це дві різні назви.

  • Бриліант - це гранований алмаз - коштовне каміння, який за мільйони років зберігся в будові Землі. Він утворюється з кристалічних частинок вуглецю при високих температурах і тисках. Він зустрічається рідко, і тому ціна його досягає запаморочливих показників.
  • Діамант - необроблений алмаз, який має середній блиск, а також матову поверхню. Після правильної обробки і шліфування діаманти перетворюються в красивий діамант. Вони створені природним чином, тому не всі матимуть однакову цінність.

Унікальність і якість Діамант визначаються за параметрами 4C, який включає чотири ступені:

  1. карат, від якого залежить фактична вага. Чим більше вага діаманта, тим вище його ціна;
  2. колір. Діаманти бувають синього, чорного, коричневого та жовтого кольорів. Реальні безбарвні
  3. діаманти - найрідкісніші в природі. Для визначення кольору використовується шкала GIA. Він починається з букви D (прозорий ромб) і закінчується Z (жовтий ромб);
  4. чистота. Відсутність вад і чужорідних тіл всередині каменю;
  5. огранювання - процес шліфування і назва форми каменю. Щоб сформувався домінують, алмаз повинен пройти шліфування через матової поверхні і неправильної форми. Правильна обробка і надання форми дозволять поліпшити і отримати камінь, який відразу ж використовують в прикрасах.

Найдорожча - кругла форма К-57 з яскравою грою світла. При дотриманні всіх пропорцій вона відображає практично весь все, що потрапляє на камінь.
Бувають і інші типи огранок: «серце», «смарагдова», «маркіз», «груша», «овал», «принцеса» (квадрат) і т.д. Вибір огранки не впливає на красу діаманта, але відбивається на його вартості. Кругла огранювання на 15-20% дорожче, ніж квадратна або прямокутна.

Як перевірити діамант в домашніх умовах?

В інтернеті можна знайти безліч порад того, як відрізнити діамант від підробки. Однак деякі з них можуть привести до неправильних висновків або навіть пошкодити оправу каменю. Нижче наведено кілька перевірених і ефективних способів як розпізнати діамант.
 

  1. Справжній діамант не ідеальний. Це видно відразу, у нього є незначні вади, які можна побачити тільки під електронним мікроскопом, а не під збільшувальним склом. Ці камені найдорожчі і рідкісні, тому їх складно знайти в продажу. Підробки майже завжди виглядають ідеально, мають рівну поверхню, а тому дуже привабливо. Це видно навіть по фото.
  2. Як відрізнити справжній діамант від підробленого за допомогою наждачного паперу. Цей метод ефективний, але досить ризикований. Потрібно протерти прикраси наждачним папером. Але так можна пошкодити виріб, якщо зернистість наждачного паперу за шкалою Мооса нижче, ніж у каменю. В цьому випадку дуже легко помилитися.
  3. Покласти камінь на газету або на книгу. Алмаз переломлює проходить через нього світло. Це властивість діаманта дуже складно підробити, так як це фізична характеристика. Розгорніть листок газети і помістіть на нього камінь. Якщо ви можете прочитати текст через нього або побачити чорні нечіткі літери, дуже ймовірно, що це підробка - найчастіше кубічний циркон. Справжній алмаз повинен заломлювати світло так, щоб текст крізь камінь було неможливо прочитати.
    Але цей метод того, як визначити діамант, теж проблематичний, особливо якщо потрібно перевірити справжність каменя в ювелірному прикрасі. В такому випадку використовувати його неможливо. Однак існує ризик того, що занадто плоский діамант може не пройти цей тест.
     
  4. Як дізнатися справжній діамант за блиском. Неправда, що тільки діамант красиво сяє на сонці. Муассаніта, ФІАН або навіть грановане скло володіють красивим сяйвом, що відображає всі кольори веселки і їх відтінки. Але справжні діаманти завжди повинні відображати приглушені кольори сірого та білого або виблискувати ніжним оранжево-червоним світлом.
  5. Теплопровідність. Існує міф, ніби алмази є хорошими провідниками тепла. Піднесіть камінь до рота і подуйте на камінь теплим повітрям, як ми робимо це на дзеркалі або склі. Якщо діамант довго не затуманюється, він справжній. Штучний - буде утримувати туман протягом декількох секунд.
    Інший спосіб - продути алмаз кілька разів поспіль. Якщо діамант не справжній, на ньому досить швидко почнуть з'являтися краплі, коли ви довго дихайте. Але багато що залежить від того, як ви на них дихайте і від поверхні, на якій дихайте.
     
  6. Як перевірити діамант у воді. Це найпростіший метод, тому що справжні діаманти не нагріваються. Киньте камінь у гарячу воду. Якщо кристал вимірює свою температуру і якийсь час підтримує її, значить, це циркон.

Як відрізнити діамант від фіаніту?

Деякі жінки не можуть уявити кільце без діаманта, а інші вважають за краще кільце з фианитом, яке набагато дешевше. Також велике значення мають спосіб життя, робота і бюджет. Прикраси з фианитом створені для того, щоб кожен міг дозволити собі красиві ювелірні вироби (сережки, кільця, намиста).

Фіаніт - це не еквівалент алмазу, а безбарвний камінь, який не має аналогів в природі. Він вважається імітацією, недорогий заміною алмазу. З'явився на ювелірному ринку в 1973 році і з тих пір залишається номером один по співвідношенню краси і вартості (фіаніт дешевше алмаза).

Розрізнити ці два камені набагато простіше, якщо можна їх порівняти.

  • Походження. Фіаніт - це камінь, отриманий в лабораторних умовах. У цьому немає ніяких сумнівів.
  • Твердість. Алмази - найтвердіші камені, а це означає, що їх ніщо не може подряпати або подряпати (крім іншого алмазу). Фіаніт, навпаки, схильний до механічних пошкоджень.
  • Чистота. Діаманти мають різну ступінь чистоти, але більшість прикрас мають дрібні включення. Тому вони не ідеально чисті, а з дефектами. Камені, виготовлені в лабораторних умовах, не мають вад і забруднень.
  • Показник переломлення. Глибина світіння алмазу набагато більше. У разі фианитов варто вибирати моделі кільця без вбудованого дна, щоб світло безперешкодно проходив через нього і ще більше підкреслював його красу.

Чим відрізняється справжній діамант від циркону?

В першу чергу слід враховувати глянець. Хоча і циркон, і алмаз відображають різнокольорові райдужні відображення, при уважному розгляді видно біло-сіра спалах всередині діаманта.

Одна з ознак того, як зрозуміти, що вам хочуть продати діамант підроблений, а не справжній: його, як найтвердіший з усіх природних каменів, не можна подряпати.
Циркон настільки м'який, що його легко подряпати.

Краї алмазів, навіть після їх полірування до форми діаманта, завжди залишаються гострими, їх не можна полірувати, а краю цирконію завжди більш м'які, мимовільно розмиті згодом. Важливою властивістю є температура - діаманти, навіть якщо залишити їх на сонці / під лампою надовго або кинути в гарячу воду, все одно будуть холодними на дотик.

Як відрізнити муассаніт від діаманта?

На ювелірному ринку все більшу популярність набирає синтетичний муассаніт. Це карбід кремнію (SiC), дуже рідкісний мінерал. Його відкрив французький хімік, лауреат Нобелівської премії Фердинанд Анрі Муассан в 1905 році у фрагментах метеорита з каньйону Дьябло в штаті Арізона (США).

Муассаніт з'явився в продажу в середині 1998 року, викликавши справжній переполох в галузі. Велика кількість муассаніта було продано як діаманти. Деякі з них все ще залишаються в руках необізнаних покупців. З тих пір багато ювелірів стикалися з ними, погоджуючись, що не існує універсального способу, як перевірити, це справжній діамант чи ні, або муассаніт.

Основна різниця:

  • в високому показнику заломлення і розсіювання світла. У алмазу немає променів заломлення;
  • поверхню у муассаніта досить гладка. У алмазу - шорстка;
  • блиск у алмазу яскравий, у муассаніта - приглушений, близький до стекловидному;
  • муассаніт має тільки білі голчасті ниткоподібні вкраплення, паралельні один одному. У діаманта багато різних включень;
  • твердість муассаніта за шкалою Мооса становить 9,25 - стики граней будуть більш округлими, ніж у алмазу, твердість якого становить 10, і тому стики його граней більш різко виражені;
  • лінії шліфування на Муассану з'являються в одному напрямку на сусідніх гранях, в алмазі шліфувальні лінії на сусідніх гранях не паралельні один одному;
  • щільність алмаза складає 3,52, у муассаніта - 3,22. Якщо занурити алмаз в рідину з певною щільністю (наприклад, йодистий метилен 3,33), він потоне. Муассаніт, занурений в ту ж рідина, залишиться на плаву.

Як відрізнити діамант від скла?

Для цього знадобиться лупа. Перше, на що слід звернути увагу, - це плями і сміття всередині каменю. Кожен діамант, навіть найякісніший, має всередині включення, тобто дрібні домішки. Це природне явище. Розмір і видимість плям впливають на його цінність. У фальшивого діаманта, виготовленого зі скла, таких вад взагалі не буде.

Також варто звернути увагу на огранювання - в разі справжнього діаманта всі краї гострі, а у всіх інших матеріалів можуть бути більш закруглені краї. Це тому, що вони набагато м'якші і тендітні, що ускладнює їх обробку.

Остаточним підтвердженням справжності діаманта є сертифікат, про який слід завжди питати, набуваючи прикраси. Він визначає вагу, огранювання, колір і чистоту (тобто так зване правило 4C), підтверджене авторитетними організаціями, що займаються оцінкою дорогоцінних каменів.

Як перевірити діамант в кільці?

Одягніть кільце на палець і подивіться, як відбивається світло. Діаманти всередині виблискують білим і сірим, а зовні кольору веселки і розсіюються. Підроблена коштовність всередині і зовні заблищить всіма кольорами веселки.

Алмази зберігаються виключно в золоті або платині. Якщо кільце виконано зі срібла, позолоченого срібла або медичного золота, там циркон або інший кристал.

Як перевірити діамант в сережках?

Піднесіть вироби до світла і подивіться крізь каміння. Через діамант буде видно лише світлову крапку по центру. А в самому діамант - включення у вигляді кристалів і тріщин. У штучних аналогах - у вигляді каналів, голок.

Один із способів, як перевірити діамант на справжність, - провести каменем по склу (по вітрині, що можливо при виборі прикрас в магазині, по вікну будинку або по скляній пляшці). Якщо він справжній, то на склі залишиться подряпина.

Враховуйте ці рекомендації. Вони дуже знадобляться в житті. Завдяки знанню, як відрізнити справжній діамант від штучного, ваші покупки ювелірних виробів завжди будуть вдалими!


Коментарі
весь список новин
Наверх