Які камені використовують в біжутерії ?.
Прикраси - це прекрасне доповнення до жіночого образу, вираження стилю, смаку та естетики. Кожна жінка індивідуальна і унікальна, тому аксесуари слід правильно підбирати за типом зовнішності, характеру, фігурі або стилю одягу.
На додаток до краси камені для прикрас мають терапевтичної та езотеричної активністю, що теж слід враховувати при підборі біжутерії, незалежно від її виготовлення - ручна робота або заводське виробництво.
Які використовують натуральні камені в біжутерії?
Природне дорогоцінне каміння - мінерали, які утворилися протягом тисячоліть в трьох типах гірських порід:
-
магматичних,
-
осадових,
-
метаморфічних.
Теоретично, це самогенерирующих речовини органічного походження зі строго певним хімічним складом і фізичними властивостями. У натуральному вигляді в природі зустрічаються дуже рідко, в певних місцях, тому дуже цінні.
-
Агат позитивно впливає на психіку, допомагає зміцнити самооцінку, збалансувати емоції і зняти стрес.
-
Аквамарин має заспокійливий ефект підвищує впевненість в собі і покращує настрій.
-
Аметист зміцнює розум і допомагає зосередитися. Люди, які носять прикраси з аметистом, завжди відчувають себе в безпеці і спокійні.
-
Янтар запобігає головний біль і зміцнює щитовидну залозу при носінні на шиї.
-
Корал додає енергію, стимулює і оживляє, врівноважує серце, позитивно впливає на ясність мислення, зміцнює сили. У багатьох культурах він вважається талісманом, що захищає від чар і злих очей, від хвороб і зрад.
-
Кварц стимулює фертильність, зміцнює серце, нирки, заспокоює.
-
Рожевий кварц - камінь міцного серця.
-
Онікс - камінь душевної рівноваги, додає енергії і впевненості в собі, мужності.
-
Опал дає почуття гумору, дають життєву силу, силу і мудрість.
-
Перламутр при постійному носінні стимулює обмінні і процеси очищення організму.
-
Рубін очищає кров, що корисно як для печінки, так і для мозку. Цей мінерал заряджає організм енергією.
-
Смарагд знімає нервову напругу і знижує високий кров'яний тиск.
-
Топаз - камінь молодості, дає силу серця, допомагає при депресії і безсонні. Він приносить нам більше світла і задоволення від життя, підсилює концентрацію і силу волі.
Штучні камені в біжутерії
Спочатку синтетичні камені коштували навіть дорожче, ніж натуральні, через складну технологію виготовлення, чистих, приємних і насичених кольорів.
Синтез корунду, з якого виготовляються рубіни і сапфіри, був розроблений ще в XIX столітті. Ця технологія швидко розвивалася, завдяки чому людина змогла вирощувати камені для біжутерії різних типів.
Сьогодні не існує такого дорогоцінного мінералу, копію якого неможливо було б створити.
Які камені використовують в біжутерії - натуральні або штучні - може побачити тільки фахівець через збільшувальне скло або мікроскоп, і то не завжди.
На відміну від штучних, натуральні мінерали не містять бульбашок повітря, різних включень, тобто елементів інших мінералів, які надають виробам додатковий шарм.
Синтетичні камені в біжутерії - назви, аналогів яких немає в природі
Цирконій, фіаніт або муассаніт - кращі імітації діамантів з коли-небудь створених. Завдяки схожості за зовнішнім виглядом з дорогоцінними мінералами вони можуть претендувати на групу ювелірних каменів. Однак їх хімічний склад і фізичні властивості абсолютно різні.
Різнокольорові кристали Сваровскі, виготовлені зі спеціального скла, можуть імітувати різні природні камені - бірюзу, перли, рубіни, смарагди, топази і сапфіри.
Головною перевагою прикрас з натуральних коштовних каменів є їх інвестиційна цінність. Але завдяки тому, що в даний час синтетичні камені виробляються у великих масштабах, біжутерія з аналогом улюбленого природного мінералу за ціною доступна кожному.