Ювелірний етикет: чи є правила носіння прикрас?
Дрес-код - звід правил для правильного підбору одягу для розслідування обставин. Він стосується як одягу, так і аксесуарів. Чи є правила носіння ювелірних прикрас:
- як їх вибрати з нагоди,
- які вироби підходять до робочого поряд, а які - до повсякденного,
- потрібно надягати аксесуари одного виду або можна поєднувати різні стилі,
- скільки прикрас можна носити одночасно, щоб не переборщити?
Відповіді на ці питання неоднозначні. Так, є правила хорошого смаку, перевищення яких викликає якщо не сміх, то почуття відрази з боку інших. Однак прикраси можна підібрати, комбінуючи різні стилі. Єдине обмеження - уява і бажання.
Що таке ювелірний етикет і як він з'явився?
Ювелірні вироби - це продукт вищої культури, який не має ніякої іншої функції, крім естетичної. Вони вважаються прикрасою, що доповнює елегантний одяг по принципам savoir vivre - французького середньовічного мистецтва гарною і благородною повсякденному житті.
За століття існування це мистецтво справило тисячі докладних вказівок (в тому числі етикет прикрас), що складають список найбільш підходящих, багаторазово перевірених рішень.
Однак 1960-і роках на зміну розкішним костюмам і елегантним вбранням прийшли пошарпані джинси і бавовняні футболки, які більше не поєднувалися з золотом, сріблом, перлами і діамантами. Їх замінили прикраси зі скла, дерева та пластику.
Savoir vivre все ще існував тільки в небагатьох «оазисах», створених старої аристократією або групами старої інтелігенції. Він правил в дипломатії.
Ситуація почала змінюватися десь на початку 90-х. Багато людей в Європі усвідомили важливість цієї культури в повсякденному житті, той факт, що вона робить життя не тільки красивіший, але фактично і простіше. Головне призначення прикрас - завершити стилізацію, додати в образ акцент і родзинку.
Які принципи правильного носіння біжутерії та ювелірних прикрас будуть діяти в XXI столітті?
Все вказує на те, що XXI століття знову стане століттям savoir vivre - століттям елегантного одягу і вишуканих коштовностей. Все більше чоловіків носять класичні костюми, навіть смокінги і фраки. Вони купують якісне взуття, шиють сорочки на замовлення, купують краватки-метелики, капелюхи. Все більше жінок віддає перевагу вечірнє вбрання і елегантні аксесуари.
Але XXI століття - століття постійно зростаючої алергії, в тому числі на ювелірні прикрасами, тому ті люди, хто схильний до алергії, не носять прикраси. Однак золото і срібло найвищої якості не викликають алергії. Необхідно уникати покупки і носіння виробів зі сплавів невідомого походження. У більшість з них додають нікель, який може спровокувати алергічну реакцію. Шкірну реакцію можна запобігти, усунувши її причину - високу кислотність шкіри, утримуючись від вживання цитрусових і помідорів. Необхідно употребляять велика кількість груш, які допомагають відновити баланс в організмі.
Також корисно мати базові знання про рудах і дорогоцінному камінні:
- про білому, жовтому, червоному золоті. Для виготовлення прикрас використовуються чотири види золота: червоне, жовтий, рожевий і білий. Різниця в кольорі залежить від металів, використовуваних в сплаві. Рожеве золото - більш ніжне і ніжний, ніж усім відомий жовтий варіант. Біле - нагадує срібло. У червоному найбільше міді - вироби з нього переливаються, переходячи з червоного в коричневий відтінок;
- в чому різниця між алмазом і діамантом, дорогоцінними, напівкоштовними і штучними каменями;
- як за допомогою носіння ювелірних прикрас приховати фізичні недоліки, гармонізувати зовнішність і фігуру, надати образу індивідуальний характер.
Мініатюрної жінці слід задовольнятися одним невеликим прикрасою з прямими лініями. Дамі з великими грудьми - кольє від основи шиї до середини грудей. Щоб виглядати стрункіше, варто надіти довгий ланцюжок з кулоном.
Які вибрати комплекти прикрас для носіння з робочим одягом?
На багатьох підприємствах діє корпоративний дрес-код, що вимагає від персоналу носіння формальної або спецодягу. Але це не означає, що не можна носити прикраси з формальним одягом.
Навіть в уніформі можна виглядати чудово, додавши до образу кілька ювелірних аксесуарів. Є кілька простих способів, як правильно носити золоті прикраси, щоб стилізувати формальний наряд.
- Краще - менше, але вишуканіше і дорожче. У невеликій кількості золото демонструє своє благородство і додає елегантності будь-якого стилю. Якщо відразу виставити занадто багато, прикраси більше не здаються дорогоцінними, а вказують на відсутність смаку. Мінімалізм найкраще працює в повсякденних стилях. Тут діє правило Коко Шанель: перед виходом з дому дивитися в дзеркало і знімати одну річ. Потрібно носити не більше 2 золотих прикрас. Сережки можна надіти на роботу з елегантним піджаком. Якщо вам подобається светр з V-подібним вирізом, виберіть до нього ланцюжок із золотою підвіскою і виділіть руки кільцем. Для фону вибирайте досить гладкі матеріали, які не будуть конкурувати з цим дорогоцінним металом. З золотими прикрасами яскравий одяг виглядає дешево. Замість великих, що привертають увагу сережок або намиста, виберіть більш скромні сережки-гвоздики і кільце або тонкий браслет. Вони додадуть елегантності і підкреслять строгість наряду.
- Вибирайте простоту і класику. Якщо ви не знаєте, що додати в свій наряд, особливо в офіс, віддавайте перевагу класичним аксесуарам - діамантовим сережок або невеликому срібному кулона з сапфірами або фіанітами.
- Зробіть сильний акцент. Якщо на вашому робочому місці немає строгих правил щодо одягу, ви можете вибрати простий наряд, щоб виділити його стильним перловим намистом або браслетом. Підійдуть прикраси з іншими кольоровими натуральними каменями, з смарагдами або рубінами, в тон одягу. Але етикет носіння кілець вимагає при виборі кільця з великим каменем відмовитися від інших аксесуарів.
- Носіть непомітні прикраси, щоб не домінувати над іншими співробітниками. Довгі сережки можуть плутатися в волоссі, відволікати співрозмовників або стукати в телефонну трубку під час ділової розмови.
- Враховуйте свій вік. Традиційно золото більше підходить жінкам постарше. Їм личить виразні прикрасах - товста ланцюжок або брошки з масивним каменем. Молодим жінкам досить ніжних сережок, ланцюжки з невеликим кулоном або тонкого кільця. Жінки з повною шиєю і чия шия вказує на вік, повинні уникати довгих сережок, які привертають увагу до її шиї.
- Підбирайте поєднання кольорів. З золотом і сріблом поєднуються як теплі, так і холодні кольори, особливо чорний, білий, бежевий, темно-синій, коричневий, будь-які пастельні тони. Воно виграшно виглядає на тлі загар, тому його варто носити влітку, коли шкіра золотисто-коричневого кольору.
Ювелірний етикет носіння кілець і інших виробів в неробочий час
Багато що залежить від способу і стилю. Якщо наряд чудовий і самодостатній, краще вибрати прикраси, які не будуть його перевантажувати, а тільки підкреслять. Одне з правил, яке слід дотримуватися в цьому випадку, - розмір кольє або підвіски повинен доповнювати сережки.
Якщо ви хочете підкреслити свої прикраси, виберіть досить простий наряд, який стане фоном для чудових, ефектних прикрас. Якщо ви хочете похвалитися своїм недавно купленим браслетом, переконайтеся, що рукава вашого наряду короткі.
Етикет носіння кілець для жінок вимагає менше прикрас днем і більше ввечері. Він рекомендує зовсім відмовитися від аксесуарів на похоронах і під час візитів до лікарні. В крайньому випадку можна обмежитися скромним каменем або перлами в сріблі, білому золоті або платині.
Вважається нормальним носити одночасно 3-4 кільця. На правій руці - обручка або помолвочное (обидва на безіменному пальці), а на лівій руці - 1 або 2, обраних відповідно до своїх уподобань. Важливо, щоб ці прикраси не заважали повсякденній діяльності і не стикалися один з одним.
XXI - вік тріумфального повернення ювелірних виробів. Які жіночі і чоловічі прикраси вибрати і з чим носити залежить від типу зовнішності, випадки і вимог етикету.
Вибір аксесуарів для вбрання завжди дає величезний простір для творчості. Але не перестарайтеся, а просто підкресліть свою особисту красу і зовнішній вигляд. У цьому допоможуть вироби з каталогу інтернет-магазину Silvers. Замовте актуальні моделі з якісного срібла і медичного золота будуть відповідати принципам ювелірного етикету, з доставкою по Україні.