Тіара і діадема: в чому відмінність прикрас ?.
Найпоширеніший варіант використання діадем, корон і тіар - як прикраса чарівною зачіски нареченої і необхідний атрибут весільної церемонії. Знання різниці між ними допоможе уникнути плутанини при підборі аксесуарів для урочистих заходів, конкурсів краси, фотосесій і тематичних вечірок.
Що таке прикраса тіара?
Назва «тіара» відбувається з перської мови, де означає високий головний убір перських жерців в формі усіченого конуса з плоским верхом, прикрашеного золотими пластинами у вигляді листя, квітів і сонця. Його одягали імператори і королі на урочисті церемонії.
У християнській термінології тіара - це папська корона, що складається з трьох діадем, накладених один на одного. Вперше вона згадується в XIX столітті. З тих пір зазнала кілька змін.
Сьогодні це жіночий головний убір - прикраса напівкруглої форми смуг, декороване дорогоцінними металами і камінням. Його носять на голові або лобі.
За традицією жіночі тіари носили виключно представниці королівських сімей.
В наші дні заміжні дами надягають тіари, корони і діадеми для офіціального заходів. Це прикраса поєднується виключно з вечірніми нарядами. У королівської сім'ї Великобританії зберігається найбільша колекція діадем і тіар в світі, багато з яких є сімейними реліквіями.
Найбільш відомі тіари в світі:
- Картьє Halo, В якій герцогиня Кембриджська Кетрін була на весіллі з принцом Вільямом.
- Володимирська. Спочатку належала великому князю Русі Володимиру. Тепер вона належить королеві Єлизаветі II. В її набір входять два різних види каменів: перли і смарагд.
- Кембриджський вузол Lover. Його носили королева Мері, королева Єлизавета II, принцеса Діана і герцогиня Кембриджська.
- Тіара королеви Марії з бахромою. Прикраса, створене на основі традиційного російського кокошника. Його королева Єлизавета II носила на своєму весіллі. Також можна використовувати як кольє.
- Poltimore. Прикрашена зв'язками діамантів старої діамантового огранювання, прикрашеними сліпучими діамантами і крученими платиновими спіралями. Особливість цієї чудової діадеми в тому, що вона трансформується в кольє і одинадцять приголомшливих брошок.
- Тіара з бразильським аквамарином. Створена в 1957 році як частина набору, що складається з намиста і сережок, які королева Єлизавета отримала в 1953 році. Її центральною прикрасою з 1971 року є чудовий бразильський аквамарин найвищого класу.
- Максима. Королівська тіара, прикрашена 655 діамантами і 33 кашмірськими сапфірами. Її носили королева Летиція, герцогиня Камілла і принцеса Кейт Міддлтон.
Що таке ювелірна діадема?
У перекладі з давньогрецької слово «діадема» означає «зв'язувати», з латині - це декоративна пов'язка з дорогоцінного металу, що символізує суверенітет держави.
Вперше в тому вигляді, як виглядає діадема сьогодні, вона вперше з'явилася в Стародавній Греції, де була символом високого статус власника і його тріумфальних досягнень. У стародавні часи її носили тільки чоловіки. Тоді такий аксесуар одягали римські імператори і грецькі боги, такі як Зевс і Гера. Згодом прикрасу стали використовувати на весіллях дівчата з багатих сімей.
Деякі історики стверджують, що всі інші прикраси, включаючи корони і тіари, є різновидами діадем:
- бандо - це пов'язка на голову, розташована на лобі і навколо голови;
- егретта - невелика «родзинка» в волоссі, її носять або посередині, або збоку. У ній часто використовуються пір'я або квіткові візерунки з металу, діамантів чи інших блискучих каменів;
- кокошник - благородна прикраса, що на вигляд нагадує німб над головою. Воно не закривається, а кріпиться на мотузках, гумках або за допомогою волосся.
- Коронет - маленька закрита корона, яку надягають на голову.
Найвідоміші діадеми в світі:
- Іскри Аркот. У 1930 році другий герцог Вестмінстерський Хью Річард Артур Гросвенор доручив французькому ювеліра з майстерні Lacloche помістити два каменю, які раніше прикрашали сережки, в надзвичайно багато прикрашену діадему, що також містила 1400 більш дрібних діамантів. Її поділяв не менш значний великий камінь блискучою огранки. Вона була сконструйована таким чином, що ви можете дістати з неї діаманти грушоподібного огранювання і носити їх як не менше ефектну брошка.
- Нур-уль-Айн. Діадема, яку створив знаменитий ювелір Гаррі Вінстон з платини і більш дрібними діамантами - 324 рожевих, жовтих і безбарвних діамантів. Найбільший з них - найбільш цінний яскраво-рожевий діамант Нур-уль-Айн вагою в 60 карат, тоді як інші важать від 14 до 19 карат.
Чим відрізняється діадема від весільної тіари?
Ця ювелірна біжутерія сталася з предметів, які раніше дійсно служили символами влади. Тоді їх могли собі дозволити виготовити на замовлення у майстрів ювелірних справ і мати тільки самі високопоставлені люди. Ці прикраси робили з срібла і золота, їх декорували дорогоцінними каменями.
Сучасні моделі проводять з більш простих і недорогих матеріалів. У них використовуються імітації дорогоцінних каменів (циркони, фіаніти, штучні перли), візерунки з страз, переплетення елементів з металу.
При порівнянні тіари і королівської діадеми видно, що різниця між ними полягає в стилі виконання.
У тіари більш легка конструкція і зазвичай незмінна по всій довжині. Ободок буває повністю замкнутим або напівзакритих. Вона виглядає дуже ошатно і романтично. У середні століття це був важкий аксесуар. Він використовувався як предмет, який приховував краю перуки, його носили прямо на лобі. Сучасна тіара - легка і витончена, але все ж трохи масивніше, ніж діадема, - це одна з різновидів корон, яка символізує владу. Раніше таку прикрасу на голову в формі, що нагадує вінець, могли собі дозволити тільки жінки і дівчата вищого света.То, чим значно відрізняється діадема від тіари, - вона тримається на волоссі, а не на самій голові. Передня частина цієї прикраси виглядає, як корона. У неї широкий центр з звуженими краями або загостреним верхом.
Відмінність сучасної тіари від діадеми
Основна різниця між тіарою і діадемою і в декорі. Ювелірна діадема завжди має більш складний дизайн. У ній використовуються дорогоцінні й напівкоштовні камені. Найчастіше це прикраса виготовляється у вигляді корони, яку часто замовляють для переможниць конкурсів краси і наречених.
Тіара відрізняється більш простим зовнішнім виглядом. Вона нагадує з вигляду обруч. Виріб робиться округлої форми з однаковою шириною і діаметром по всьому колу, що надає йому витонченість.
Згідно з правилами етикету, тіара або діадема не повинна знаходитися дуже далеко на потилиці, щоб вона не виглядала зісковзує. У цьому випадку хорошим орієнтиром є відстань максимум 3 см від лінії росту волосся.
Міні-діадеми на гребені використовують для фіксації високого вузла на маківці або на потилиці.
При круглому обличчі рекомендується подовжений дизайн, при овальному - зазвичай більш гармонійним рішенням є тонке виріб.
Хороша фіксація волосся так само важлива, як і правильна зачіска: у більшості тіар на кінцях є петельки, за допомогою яких їх можна прикріпити до зачіски як шпильками, так і тонкими гумками.
Ви вже знаєте, чим відрізняється діадема від тіари, де і як її правильно носити і що враховувати при виборі цієї прикраси. Виберіть цей аксесуар в нашому каталозі (магазин срібних прикрас Silvers) І замовте з доставкою по Україні.