Срібло 925 проби
Срібло 925 проби: чистий дорогоцінний метал або сплав?
Це питання є найбільш актуальним для тих, хто хоче навчитися розбиратися в дорогих ювелірних прикрасах. Перш за все, це знання потрібно, щоб точно розуміти під час придбання браслета, кільця або кольє, чи відповідає якість виробів своєї вартості. По-друге, інформація про основні дорогоцінні метали і їх сплавах дозволяє уникнути покупки фальсифікованого товару.
ідеальний сплав
Чистота срібла, як і вартість виробів з нього, визначається співвідношенням дорогоцінного металу до домішкам, які містяться в сплаві. Найбільш високою пробою є показник 999, однак таке срібло практично не використовується для створення прикрас. Воно занадто м'яке і пластичне а, отже, вироби з нього швидко втрачатимуть вишуканий вигляд.
Спроби знайти ідеальне співвідношення дорогоцінного металу і домішок різного походження привели до виникнення срібла 925 проби. Зазначена цифра говорить, що кілограм сплаву для виробництва ювелірних виробів містить 925 грам благородного металу. Решта 75 грам доводиться на мідь, яка збільшує експлуатаційні характеристики і зберігає декоративну цінність сплаву.
Фунт стерлінгів або більше, ніж півкіло срібла
В епоху, коли ще не були встановлені міжнародні стандарти існувало безліч технологій для надання більшої міцності каблучки, брошки і монетам зі срібла. Для цього в сплав додавався цинк, платину та інші елементи, які повинні були при цьому зберегти красу і блиск благородного металу.
У 1215 році король Англії Генріх II звернувся до німецької сім'ї ювелірів, що мають прізвище Істерлінг, з проханням виготовити для його країни срібні монети. Висока якість роботи було гідно оцінено монархом, а самі гроші отримали назву стерлінг. Фунт стерлінгів - це 0,45359237 кг срібла 925 проби, яка на даний момент є найвищим стандартом якості.
Яким буває ювелірне срібло?
Видів обробки срібла досить багато, що дозволяє надати кожному виробу неповторний і чудовий вид. Відповідно, грам срібла 925 проби - це не єдиний показник, який визначає кінцеву вартість прикрас.
Однією з найдорожчих технологій в ювелірному мистецтві є покриття срібних поверхонь тонким шаром родію. Цей метал дозволяє захистити будь-які вироби з срібла від корозії і надати їм яскраво-білий колір.
Любителі «зістареного» срібла особливо цінують патину, яка з часом утворюється в процесі окислення металу. Ювеліри вже давно оцінили естетичні переваги таких прикрас і щосили використовують технологію штучного чернения срібла.
Філігранна робота ювеліра полягає в роботі з дрібними елементами і тонким дротом з дорогоцінних металів. Зазвичай для виготовлення оригінальних легких, майже повітряних прикрас використовується золото та срібло 925, ціна на які визначає початкову вартість виготовлення. Однак, пізніше вартість таких кілець і підвісок може істотно збільшитися, так як доведеться доплачувати за індивідуальну копітку роботу майстра.