Застосування срібла
Хто з нас не любить гарні прикраси зі срібла: ланцюжки, браслети, кільця, сережки? Метал має унікальні фізичні властивості, адже він добре проводить тепло і електричний струм. Саме тому застосування срібла не обмежується ювелірною галуззю. Його використовують у багатьох інших областях, про які ми навіть не завжди здогадуємося.
Області використання срібла
Дорогоцінний метал протягом багатьох століть відомий людству. Посуд, зброю, прикраси, декоративні предмети і багато іншого - все це в різний час виготовлялося з нього. У сучасному світі він використовується в ювелірній галузі, а також для монетного карбування. Дорогоцінний метал знайшов застосування в таких сферах:
- хімічна промисловість;
- випуск акумуляторних батарей;
- виробництво деталей для електротехнічної промисловості;
- Світлина;
- випуск дзеркал;
- медицина;
- виготовлення різних нагород.
Срібло в промисловій сфері
Завдяки унікальній світлочутливості метал корисний для фотомистецтва Кристали галогенідів мають унікальні фізико-хімічні властивості, які використовуються для отримання фотографії.
Харчова промисловість і срібло теж тісно пов'язані. Метал застосовують для виготовлення апаратів, що використовуються при приготуванні соків і різних напоїв. Срібло необхідно і в текстильній промисловості. Його застосовують для виробництва одягу з полістиролу з невеликими вставками з срібла.
Що стосується хімічної промисловості, метал в ній грає важливу роль. Наприклад, досить поширені спеціальні апарати з дорогоцінного металу. Поширена і лабораторний посуд з цього металу, в якій проводять спеціальні експерименти. Необхідний він і в чистому вигляді, оскільки його сполуки виконують роль відмінних каталізаторів.
Метал довгий час було основою для виготовлення дзеркал. У сучасному світі з нього випускають тільки дорогі моделі. Виробництво акумуляторів та елементів батарейок неможливо без цього матеріалу. В майбутньому планується використання металу для створення сонячних батарей.
Використання срібла в медичній сфері
Срібло та медицина пов'язані з давніх часів. Дорогоцінний метал застосовується в якості дезинфікуючого засобу для знезараження води. Також при невеликих саднах, опіках і ранах використовують бактерицидний папір, яка просякнута нітратом срібла. Деякі типи зубних протезів виготовляють із сплавів цього металу.
Срібло відрізняється унікальними властивостями. Наприклад, воно сприяє розсмоктуванню гематом, а також сприяють швидкому відновленню роботи внутрішніх органів. Пластини металу здатні поліпшити роботу і перистальтику кишечника. Також у фармацевтичній галузі випускають велику кількість препаратів, у складі яких знаходиться колоїдне срібло.