• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

ПОЗНАЧЕННЯ І ІНФОРМАЦІЯ НА БІРЦІ ЮВЕЛІРНИХ ВИРОБІВ: РОЗШИФРОВКА ОПИСУ

 

Ювелірні вироби - це аксесуари, що володіють виразністю і красою. У них є щось чарівне, тому люди з давніх часів надавали їм особливого значення. Але їм ніколи не було достатньо того, що коштовності просто прикрашають образ. Вони завжди хотіли докази благородства і наявності високоякісних матеріалів, з яких виготовлені ці прикраси, свідоцтва про вигідне вкладення свого капіталу. Таким доказом є інформація на бирці ювелірних виробів. По тому, з якого металу вони були зроблені або наскільки цінні дорогоцінні камені в них містилися, визначають багатство або соціальний клас їх власників. 

Які бувають позначення на бірках ювелірних виробів?

Відповідно до закону України, обов'язковим реквізитом для продажу ювелірних виробів є бирки. Їх створюють в корпоративному стилі компанії-продавця або виробника. Вони привертають увагу потенційних покупців і збільшують ймовірність здійснення покупок. 

Крім виконання інформаційної функції, паспорта золотих і срібних ювелірних виробів виконують гарантійну і пломбувальний роль. Їх наявність є 99% підтвердженням справжності прикраси. 

При відсутності цієї інформації немає ніякої гарантії, що вподобана коштовність - оригінал, а не дешева підробка. 

Стандартний ярличок виготовляють з щільного картону або товстого паперу. Він повинен мати чистий, акуратний зовнішній вигляд. На його поверхні не повинно бути ніяких потертостей, плям і заломів. Вгорі завжди передбачається дірка для ниточки, яка з'єднує бирку з виробом. 

Ще одним доказом автентичності коштовності є пломба. Коли ювелірну прикрасу виготовлено в специфічній формі, яка не дозволяє закріпити бирку, її ставлять на упаковці цієї продукції або в окремому пакетику.

Картонка може з'єднуватися не тільки з самою річчю, а й розташовуватися в окремому пакетику. На ній має бути напис, виконана шрифтом з кеглем більше 8. 

Так як відповідальність за опис на ярлику несе виробник ювелірного виробу, то виключно бирка зможе захистити права покупця. Іноді шахраї фальсифікують ці відомості. Однак знамениті бренди зі світовим ім'ям, які прагнуть зберегти свою репутацію, тому на ярликах їх продукції публікується тільки правдива інформація.

Створення бирки найчастіше здійснюється методом флексодруку. Іноді ці відомості наносяться за допомогою тиснення фольгою, лакування, висікання, ламінування тощо. В деяких випадках дані додруковують за допомогою термотрансферного принтера.

Як здійснюється розшифровка бирки ювелірного виробу?

Згідно з українським законодавством, на ярликах прикрас обов'язково друкують:

  • найменування - сережки , кільце, ланцюжок, брошку , кольє та ін .; 

  • артикул даного ювелірного виробу - службове позначення моделі товару;

  • проба - термін, який використовується в ювелірній промисловості для позначення кількості золота в металевому сплаві. Проба золота показує, скільки одиниць маси чистого металу міститься в 1000 одиницях маси конкретного сплаву. Якщо сплав містить 50% золота - проба 500. У ювелірній промисловості зазвичай використовують три основних зразка золота: 333, 585 і 750. Кожен з них відрізняється своїми індивідуальними характеристиками, пластичністю і міцністю. На перший погляд неможливо відрізнити, з золота 333 або 750 проби, тільки за ціною. Золото 333 проби містить 33,3% чистого золота. Кільця, сережки, ланцюжки або браслети з 333 золота - найдешевші. Сплав 333 відрізняється високою твердістю, низькою пластичністю і швидкої патиною. Виріб 585 проби містить 58, 5% чистого золота - це компроміс між досить високим вмістом дорогоцінного металу і дуже хорошими фізичними властивостями. Проба 585 гарантує високу цінність і довговічність ювелірних виробів. 750 проби містить 75% чистого золота, що надійним вкладенням коштів, але пов'язано з крихкістю виробів. Чим вище проба, тим м'якше метал, тим більше прикраса схильне руйнування. Найбільш поширена проба на бирці на золотом кільці з діамантом - 585;

Що стосується срібних прикрас , то найчастіше вибирають вироби з срібла 925 проби найвищої якості, які містять 92,5% чистого срібла в сплаві. Цей дорогоцінний метал не такий м'який, як золото, завдяки чому прикраса, незважаючи на високу якість, стійке до механічних пошкоджень. Однак у випадку з сріблом слід пам'ятати про його регулярному чищенні, тому що метал стає чорним і тьмяніє, що є результатом реакції, яка відбувається в результаті контакту металу з повітрям;

  • маса, в тому числі вставки, вказується в грамах. У деяких випадках вага вставок (каменів) і без них вказується в окремому рядку;

  • клеймо - офіційний знак, штамп або голограма, що підтверджує кількість дорогоцінного металу, що міститься в даному ювелірному виробі. Клеймом у вигляді лицаря позначають золоті вироби. У формі жіночого силуету - срібні. У вигляді собаки - з додаванням паладію, коні - платини. 

Клеймо у вигляді геометричних фігур: прямокутник - золото, а з закругленими кінцями - срібло, платина - восьміконечнік. Буква - позначає регіон, де був перевірений склад металу і поставлена ​​проба; 

  • розмір. Цей пункт допомагає вдало купити прикраси на подарунок, знаючи розмір попереднього вироби;

  • ціна за 1 грам і загальна вартість виробу. Продавець повинен вказувати цю інформацію на бирках ювелірних прикрас. Це пояснює той факт, чому вартість недорогого на вигляд колечка або сережок за 1 грам, виходить вище, ніж більш масивних моделей;

  • ДСТ 117-3-002-95 - державний стандарт. Це ті технічні умови, згідно з якими здійснено дана продукція;

  • назва підприємства-виробника, його фізичний і юридична адреса, ІПН;

  • тип вставок каменів в прикрасі. Маркування ювелірних виробів з декількома діамантами: 159 Бр Кр 57 1,346 3/5 А. Вона розшифровується так: 159 - число каменів в даному прикрасі, Бр - діамант, Кр - огранювання круглої форми (Кв - квадрат, Ов - овал, ІГ - грушоподібна форма, Мк - «Маркіз», С - смарагд, Пр - «Принцеса»), 57 - число граней, 1,346 - вага, вказаний в каратах. В 1 карате 0,2 г, 3/5 - властивості каменів, 3 - відтінок. Тим він світліше, чим ближче до 1. Чистота каменю - 5, А - ідеальна група огранки, Г - задовільна;

  • спосіб обробки каменів (розмітка, розпилювання, шліфування, обдирання, полірування);

  • QR-код необхідний, щоб покупець міг його відсканувати за допомогою програми на телефоні, зайти на сайт виробника і упевнитися в оригінальності продукції; 

  • штамп відділу технічного контролю ВТК - бирка на фірмовому ювелірному прикрасі, що підтверджує його оригінальність;

  • штрихкод ставлять для зручності роботи виробника та магазинів-дистриб'юторів.

Чи потрібно зберігати бирки від ювелірних виробів?

Оскільки бирки і пломби на ювелірних виробах із золота і срібла інформують про характеристики товарів, тобто про те, за що саме платить покупець, вони є доказовою захистом при виникненні претензій до справжності та якості виробу. Вони прирівнюються до офіційних документів, які ні в якому разі не можна викидати, а необхідно зберігати в скриньці для коштовностей. 

Ярлик служить сертифікатом або паспортом ювелірного виробу. Деякі виробники при його наявності приймають прикраси на безкоштовну чистку. 

Цей документ також є підставою для безкоштовного ремонту або заміни при поломці, яка сталася в гарантійний термін. 

У разі якщо придбаний товар не підійшов або шлюб був виявлений після покупки, згідно із законом про права споживача, протягом 14 днів покупець має право на повернення коштів, гарантійний ремонт або заміну. Для цього обов'язково потрібно зберегти і пред'явити чек, цілу упаковку і неушкоджену бирку. 

Якщо ви хочете бути впевнені в тому, що купуєте справжні прикраси, купуйте в перевіреному інтернет-магазині, який співпрацює безпосередньо з відомими брендами. Багато шахраї обманюють покупців, продаючи їм вироби з томпаку (поєднання міді та цинку). Цей матеріал має красивий жовтий колір, ідеально імітує золото. Щоб перевірити справжність прикраси, використовуйте магніт. Золото і срібло - Діамагнетик, що означає, що вони не реагують на дію магніту. Однак при виготовленні ювелірних виробів дорогоцінні метали поєднуються з не дорогоцінними, що може змусити прикраса вступати в реакцію з магнітом. 


Коли бірка містить всю перераховану вище інформацію, ризик придбати підроблений ювелірний виріб зводиться до нуля. Якщо хоча б найменша деталь викликає сумніву, необхідно звернутися до професійного ювеліра або оцінювача.


Коментарі
весь список новин
Наверх