Як доглядати за діамантами
Алмаз - один з найдорожчих у світі дорогоцінного каміння. Його декоративні якості завжди викликали замилування. Блиск висловлює більше почуттів, ніж найбільший букет червоних троянд та пристрасний шепіт. У Стародавньому Єгипті вважалося, що носіння діамантових каблучок приведе жилу кохання від пальців до серця. Індійські племена називали ограновані алмази (діаманти) оберегом від усіх нещасть.
Такі ювелірні прикраси можна подарувати на всіх випадках життя, тому що вони непідвладні часу. Як казала американська кіноактриса Мерилін Монро: «Діаманти — найкращі друзі жінки, але вони вимагають до себе відповідного ставлення та турботи». Незважаючи на те, що алмази вважаються одним з найтвердіших мінералів у природі, вони вразливі для пошкоджень та плям.
У цій статті ми розповімо, як доглядати такі прикраси, щоб діаманти виблискували якомога довше, а сам виріб довго зберігав бездоганний вигляд.
Найкращий догляд за діамантами — захист від пошкоджень та миючих засобів
Багато що залежить від способу життя та діяльності. Якщо ви активно працюєте руками, прикраса знаходиться в тісному контакті з хімічними речовинами, гострими предметами або може загубитися, краще просто зняти її.
Не носите більше одного виробу з діамантами одночасно. Коли два кільця знаходяться поруч один з одним на сусідніх пальцях, одне може дряпати інше. Єдиний можливий ремонт, який існує тоді, — повторне полірування. Але якщо подряпини дуже глибокі, то мінералу відновленню не підлягає.
Обов'язково знімайте прикраси під час домашньої роботи, прибирання, миття посуду, купання, перед нанесенням косметичних засобів і парфумерії. Те саме варто робити перед заняттями спортом у тренажерному залі, відвідуванням басейну, сауни, СПА-процедур, перед прийняттям сонячних ванн та купанням у природній водоймі. Це пов'язано з тим, що багато каменів чутливі до сонячного світла та високої температури. Всі ці процеси сприяють появі подряпин на поверхні ювелірних виробів, деформації їхньої форми. Пот, повітря та сильні корозійні речовини сприяють їх потьмаренню, зміні кольору.
Догляд за ювелірними виробами, коли їх не носять, - основний ключ до збереження їхньої краси та довговічності. Постійно перевіряйте цілісність кріплень та поверхні аксесуарів. Їх необхідно зберігати не у відділенні для дрібниці у гаманці, а у спеціальних закритих ящиках, де вони будуть захищені від пилу. Пил містить частинки кремнію (піску), які можуть пошкодити мінерали, особливо дрібніші. Також потрібно захищати дорогоцінні камені від сонячного світла, оскільки вони можуть з часом втратити колір під дією ультрафіолетового випромінювання. Зберігати діамантові коштовності потрібно у спеціальній коробочці з м'якою підкладкою, окремому відсіку від інших виробів, інакше вони можуть втратити свій блиск. Також не слід розміщувати різні прикраси близько один до одного, тому що вони можуть подряпати один одного при дотику. Найкраще складати їх окремо в невеликі пакети, що застібаються на блискавку або кліпсу.
Як правильно чистити прикраси з діамантами
Навіть простий піт або хімічні речовини в повітрі можуть викликати знебарвлення, тому необхідне регулярне чищення діамантів щоразу, коли помітите їх потемніння, а також при ударі об тверду поверхню. І чим раніше це зробити, тим краще.
Не можна накопичувати під каменем частинки бруду, крему, лосьйону та пилу. Це стане живильним середовищем для розвитку та розмноження мікробів, що при попаданні на шкіру можуть викликати подразнення та алергічні реакції.
Звичайні засоби для чищення, такі як господарське мило, миючі емульсії, можуть залишити слід на поверхні алмазу, який зменшить його блиск.
Найшкідливіша хімічна речовина, якою не можна чистити такі ювелірні вироби, як прикраси з діамантами, — хлор. Будь-які відбілюючі рідини здатні знебарвити алмаз, а мильні розчини назавжди позбавити його яскравого блиску.
Ідеальний варіант почистити діаманти - віднести їх до ювелірної майстерні, де досвідчений майстер огляне виріб на наявність пошкоджень та професійно очистить його за допомогою полірувальної пасти. За кілька днів воно виглядатиме, як нове. Рекомендується залишати прикраси в майстерні для обслуговування не менше одного разу на рік.
Чищення діамантів у домашніх умовах
Не всі мають час і можливість звертатися до ювеліра, тому перша допомога в таких випадках — спеціальна протирочна тканина. Це м'яка безворсова мікрофібра. Її можна купити в будь-якому ювелірному магазині, у тому числі в нашому інтернет-магазині, при замовленні прикрас. Вона дбайливо освіжає зовнішній вигляд прикраси та акуратно чистить місця кріплення.
Не використовуйте для очищення діамантів у домашніх умовах:
- паперові рушники - вони дряпають поверхню металів (золота та срібла) та каміння;
- металеві предмети (ножі, напилки, голки, шпильки) для видалення бруду із важкодоступних місць. У такому разі краще підійдуть делікатні щітки з м'якою щетиною;
- фен – занадто висока або низька температура може зруйнувати структуру каміння.
У продажу є багато рідин для чищення ювелірних виробів. Перед їх використанням необхідно уважно читати інструкцію та ретельно дотримуватися вимог виробників. Під час очищення потрібно тримати прикрасу за краї, інакше вона може знову забруднитись. Якщо чистка ювелірних виробів із діамантами здійснюється над раковиною, потрібно перекрити зливний отвір, щоб не залишитись без коштовності.
Один із найпростіших способів, коли можна мочити прикрасу з діамантами - використання розчину слабкого розчину, що містить невелику кількість м'якого миючого засобу (мила, миючого для посуду), розчиненого в теплій воді та збитого до утворення мильної піни. Сережки або кільце слід помістити в цю мильну піну, а потім очистити м'якою зубною щіткою. Потім сполоснути проточною водою, покласти на рушник і дати просохнути, протерти м'якою тканиною.
Для сміливих є більш складний догляд за виробами з діамантами, який полягає в їх замочуванні в склянці холодної води з додаванням нашатирного спирту у співвідношенні 1:1 на 30 хвилин. Потім потрібно очистити всі м'якою щіткою або губкою, що залишилися, промити і просушити на папері.
Хоча нашатирний спирт може відразу допомогти повернути ювелірним виробам їхній початковий блиск, фахівці не рекомендують їх часте використання або тривале замочування в аміаку. Це може призвести до знебарвлення або пошкодження металу, в якому встановлені діаманти, викликати помутніння або зміну кольору дорогоцінного каміння.
Ще один перевірений спосіб, за допомогою якого здійснюється ефективне чищення діамантів будинку – замочити прикраси на годину у розчині спирту з водою у співвідношенні 1:6. Але для цієї мети не можна застосовувати кольорові спирти, так як вони знебарвлюють або фарбують камінь і сама прикраса.
Ці кілька простих правил, як доглядати за діамантами, допоможуть підтримувати цілісність ваших прикрас, довгий час насолоджуватися їхньою високою цінністю та радіти їхньому красивому вигляду!