• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

Як перевірити перли: відмінності справжніх перлів від підробки

Через рідкості і високої цінності перлинні коштовності протягом тисячоліть були найбажанішими серед правителів і людей з найвищим матеріальним статусом. Лише одиниці могли дозволити собі такі прикраси.
Через промислового вирощування перлів, яке було розпочато в великих масштабах в ХХ столітті, його ціна була знижена. Це призвело до витіснення з ринку перлів, здобутих природним шляхом, на користь культивованих. Але все одно ці вироби коштували дуже дорого.
Тоді на ринку з'явилися штучні аналоги, що імітують справжні перли так, що неспеціалісту відрізнити його неможливо, особливо по фото.
У цьому не було б нічого поганого, якби підробки були промарковані. Однак деякі виробники навмисно вводять в оману покупця. У цій статті ми розповімо про те, як відрізнити справжні перли від культивованих в промислових умовах і підробки.

Як перевірити перли

Незважаючи на те, що методи підробки стають більш ефективними, існує кілька основних ознак, як відрізнити натуральні перли. В першу чергу зверніть увагу на вартість виробів і самих каменів. Щоб її оцінити, враховуйте наступні чинники.


1. Вид перлів в залежності від походження:

  • прісноводний - вирощують в озерах і річках. Це спрощує їх розведення. З однієї річковий мідії отримують до декількох десятків каменів, а в морській - одну перлину, тому вона коштує дорожче;
  • морський - ділиться на три види:
  • Акойя відрізняється рівною формою, білим кольором і сильним блиском.
  • Таїті родом з Французької Полінезії. Він буває тільки темних відтінків - від сріблястого до графітового, зеленого або коричневого.
  • перлини південних морів - найдорожчі з-за унікального золотистого відтінку.

2. Форма. Хоча перли асоціюється з круглими формами, його різноманітність в природі набагато більше. Існують: овальний (рис) або каплевідний перли, напівкруглий (¾ круглий) перли, тобто з однієї круглої частиною, а з іншого - плоскою, і бароко.

Найдорожчими є круглі перлини. Чим більше їх форма нагадує кулю, тим вище ціна. Їх використовують для виготовлення для кольє і браслетів, але найкрасивіші одиничні екземпляри застосовують в золотих сережках, підвісках або кільцях.
Через дорожнечу круглого перлів його рідко використовують у виробах зі срібла. На це варто звертати увагу при покупці срібних ювелірних прикрас. Там рідко застосовують вставки з натуральних каменів.

На другому місці за вартістю знаходиться овальний перли (сльозинки, краплі), який найкраще виглядає в підвісних сережках і підвісках. Дрібні перлини діаметром до 9,0 мм часто використовуються в жіночих і чоловічих виробах зі срібла. Іноді перли-крапля за формою може коштувати навіть дорожче, ніж круглий.
Напівкруглі Перлини через більш низьку ціну є найбільш популярним вибором серед всієї колекції срібних прикрас.
Бароко - зазвичай найдешевший перли, а його різноманітні форми надихають художників-ювелірів, які створюють з них справжні шедеври. Така намистинка тільки в поєднанні з золотом і дорогоцінним камінням має цінність. Найчастіше її використовують в підвісках і брошки, рідше - в сережках.

3. Розміри перлів сильно впливають на ціну. Діаметр прісноводного - 1-15 мм. У менших розмірах різниця в ціні не велика - в межах 20-30%. Однак починаючи з 9,0 мм ці відмінності значні.

Розмір перлини акойя варіюється від 2 до 10 мм. Більше 8 мм необхідно враховувати великий стрибок значення, навіть в два рази.
Більші розміри зустрічаються в перлах Таїті і Південних морів. На Таїті він складає близько 8-18 мм, а цілком прийнятні ціни - до 12 мм. Якщо намистини або прикраси з перлами від 16 мм коштують недорого, це привід, щоб дізнатися - він справжній чи ні.
Діаметр перлин південних морів - в межах 10-20 мм. Іноді зустрічаються більші екземпляри. Однак знайти на ринку нитка такого перлів складно. Щоб виростити великі перли, потрібно набагато більше часу. Це пов'язано зі значним ризиком його перекосу і появи різного роду недосконалостей. Це впливає на їх рідкість і ціну.

4. Якість поверхні. Один з надійних способів того, як перевірити справжність перлів - уважно оглянути його поверхню. Оскільки це природний продукт молюсків, його поверхня рідко буває ідеально гладкою. На ній можуть бути якісь нарости, ямки, перерисовка або зміна кольору. Чим менше цих дефектів, тим дорожче буде коштувати виріб.

5. Сяйво. Чим сильніше блиск, тим більше у перлини здатності відображати предмети навколо себе. Різниця в ціні між мало глянцевим, матовим перлами і дуже блискучим перлами може бути в кілька разів на користь глянцю.

6. Колір перлів складається з основного кольору (білий, чорний, сірий та ін.) І світіння - обертони (відтінку).

Прісноводний несправжній перли дуже часто фарбують або знебарвлюють до білого. Самі натуральні кольори - кремовий і лососевий.

У морських перлів колір змінюється рідше. Найцінніша акойя буде білою з рожевим відблиском. Зелений Таїті і південно-морський яскраво-золотий.

7. Товщина оболонки. Перли тим міцніші, чим товще його покриття. Прісноводний перли в цьому відношенні краще, тому що його раковина практично повністю перламутрова. Ядро перлини, тобто елемент, який ініціює її формування, має розмір піщинки.

Останнім часом вирощують і продають ядерний прісноводний перли, який коштує набагато дешевше морського. Товщина аке - 0,3-0,7 мм. Якісний чистий перли Таїті і південних морів повинен мати товщину покриття не менше 2 мм.

8. Оздоблення прикрас залежить від його вартості перлів. Якщо перед вами ідеальні кульки з красивою і сяючою поверхнею, але застібка з дешевого металу, - на 99% це фальшивка.

Як точно перевірити натуральність перлів

Перше, на що варто звернути увагу, - це вага. Натуральні перли важкий. Він важить, як скло або мармур, а пластмасова біжутерія - легка.
Простий спосіб визначення справжнього або підробленого перлів - взявши виріб в руки або надівши намисто з перлів на шию. На дотик натуральний перл повинен бути холодним. Тобто ви відчуєте озноб. Тільки після декількох секунд на тілі намиста нагріваються. У випадку з штучними перлами такого ефекту немає. Підробки з полімеру моментально нагріваються.
Розгляньте то, як виглядає форма перлів: справжній - майже ніколи не буває ідеально круглим. У прісноводних перлів округлість практично неможлива. Морський екземпляр зазвичай рівніший, але теж недосконалий.
Навіть якщо він виглядає як куля, при ретельному вимірі будуть деякі відхилення.
Найдорожчий натуральні перли з бездоганно гладкою поверхнею. Він призначений для золотих виробів, таких як кільця, кулони або сережки.
У кольє і браслети його не використовують через недоліки - дірок, подряпин і відмінностей в кольорі. Ці дефекти допомагають розпізнати природні перлини як справжні.
Як і поверхню, колір перлів неоднорідний. Найпростіше побачити відмінності в темному перлах, для якого характерний великий діапазон вторинних кольорів. При перегляді перлини її колір буде трохи змінюватися в залежності від кута нахилу. На білому зазвичай видно ніжні рожеві, жовті або блакитні спалахи.

Як відрізнити справжні перли від фальшивого в ювелірному виробі

У кольє кожна перлина на нитці буде більш-менш схожа за кольором, але не ідентична. Вона завжди буде трохи світліше або з трохи іншої насиченістю кольору.
У сережках хорошої якості важко побачити різницю між двома перлинами, але в браслетах і намистах - легко. Зверніть увагу на те, зав'язані вони вузлами. Вузли між перлинами забезпечують подвійний захист від тертя один об одного і від їх розсипання в разі можливого руйнування прикраси. У підробках вузлове з'єднання практично не використовується, тому що ця робота більш трудомістка.
За глянцю непросто відрізнити справжні перли від імітації, бо штучний - культивують, щоб імітувати природне сяйво. Однак в імітації це світіння неглибоке. В натуральних бусинах сяйво виходить з глибини, тому що вони складаються з шарів перламутру, покладених один на одного. Оскільки ці шари трохи прозорі, наступні також випромінюють світіння, створюючи ефект глибини.

Як перевірити вироби з перлами на справжність в домашніх умовах

  • Метод тертя допомагає зрозуміти, справжній це перли чи ні, - потрібно потерти намистини одна об одну до того, як відчуєте тертя. Не бійтеся докласти трохи сили, без неї різниця не відчутна. Справжні перли грубий на дотик. Штучний матеріал - гладкий і слизький. Якщо уважно подивитися на місце тертя, видно незначні потертості і легка пил, навіть якщо камінь дуже темний. Якщо у вас є тільки одна перлина, спробуйте обережно потерти її про передній зуб. Буде відчуватися шорсткість поверхні.
  • Як відрізнити перли по силі відображення. Будь-перламутр - як натуральний, так і культивовані - досить стійкий. При повільному падінні з висоти опущеною руки на гладку скляну поверхню він повинен відображати половину цієї висоти. Пластикова імітація буде відскакувати набагато вище, а скляна - нижче.
  • Як перевірити за допомогою киплячої води, чи справжній перли. Контрафактні вироби під впливом гарячої води, оцту і ацетону деформуються і втрачають блиск. З натуральними нічого не трапляється, навіть якщо надовго залишити їх в окропі, покласти в ацетон, оцет або спирт.

Які головні відмінності натуральних перлів від культивованих і підробленого?

На ринку представлено багато імітацій перлів з різних матеріалів. До найбільш відомих підробкам відносяться такі види, як:

  • Майорка - регіональний продукт, який продається з сертифікатом, тому його часто плутають з натуральними перлами. Ці намистини виготовляються тільки вручну зі скляних або порцелянових куль, на які наносяться наступні шари. Спочатку їх фарбують, а потім покривають захисним лаком. Після цього наноситься багатошарова паста з масла, подрібненої риб'ячої луски або перламутру. В результаті перлини рівне і блискуче;
  • Ракушка - штучно сформовані кулі з подрібнених до порошкообра спеку консистенції раковин. Особливості цього виду: ідеальна округлість, гладкість і низька ціна виробів з нього;
  • Swarovski Elements - імітації перлів, виготовлені на основі кристалів Swarovski і покриті перламутром. Вони бувають 29 кольорів, тому їх відносно легко дізнатися за ідентичним відтінку.

Володіючи такими знаннями про перли, ви зможете більш усвідомлено вибирати ювелірні прикраси і правильно визначати підробки перед покупкою без допомоги експерта. 

У нашому магазині представлений широкий асортимент сережок з перлами.
 

Коментарі
весь список новин
Наверх