• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

Як виготовляють ювелірні прикраси.

Коштовності завжди використовувалися як знак влади, престижу, багатства або класової приналежності. Їх було важко придбати і дорого. Сьогодні їх носять як жінки, так і чоловіки. створення ювелірних виробівздійснюється серійно з використанням машин, не обов'язково з дорогих декоративних матеріалів. Основна відмінність між штучної та благородної продукцією полягає в матеріалах, з яких вона виготовлена, і в ціні, що у багато разів нижче.

З чого роблять ювелірні прикраси?

изготовление украшений

Виготовляють ювелірні вироби з таких металів, як:

  • золото - м'який і еластичний метал яскраво-жовтого кольору, не схильний до корозії під впливом вологи. Щоб золото було твердим і досить міцним, але при цьому мало бажаний колір, в нього додають срібло, мідь, цинк, нікель і паладій. Найбільш популярним є сплав золота з паладієм, нікелем, сріблом, який називається «біле золото»;

  • срібло в чистому вигляді не підходить для ювелірних прикрас. Воно занадто м'яке, тому вироби з нього будуть недовговічні. Щоб збільшити твердість срібла, його сплавляють з іншими металами, такими як мідь. Цікавим варіантом є покриття тонким шаром родію, завдяки якому воно не темніє, стає міцним і довговічним;

  • платина відноситься до м'яких металів, тому її легко обробляти, але вона не довговічна. Невеликого додавання інших металів досить, щоб значно поліпшити його міцність. Популярними є сплави платини з золотом, паладієм, іридію, сріблом і міддю. Паладій робить її набагато яскравіше. Додавання срібла і міді покращує її механічні властивості;

  • латунь і бронза - характерні металеві сплави, надзвичайно плавкі. Вони набувають дуже цікаві кольори, які змушують ювелірні вироби виглядати старше, дорожче і шляхетніше.

З яких дорогоцінних каменів роблять прикраси?

камни для украшений

  • Діаманти.

  • Смарагди.

  • Натуральні перли.

  • Корал.

  • Бурштин.

Виробництво ювелірних виробів на замовлення робить їх унікальними.

Продукція такого типу служить довгі роки і може передаватися з покоління в покоління або залишатися інвестицією на майбутнє.

Імітації коштовностей найчастіше виготовляють у великих кількостях з недорогоцінних металів. Після покриття іншим матеріалом імітують зовнішній вигляд своїх дорогих аналогів.

Еквіваленти дорогоцінних матеріалів, з яких здійснюється створення ювелірних прикрас:

  • золото - сплави на основі неблагородних металів, позолота або латунь;

  • срібло - сплави на основі неблагородних металів, сріблення або покриття білої бронзою, сталь;

  • бронза - мідь, чорніння латунь;

  • старе золото - патінірованная латунь або її покриття;

  • старе срібло - покриття з патиноване срібла, біла бронза або олово;

  • алмази - акрилові або скляні стрази, кристали Swarovski;

  • смарагди, рубіни, сапфіри - кольорове скло;

  • перли - акрил або чеський скляний перли різних відтінків і кольорів;

  • корал, бірюза, бурштин - пофарбований віск, кольоровий пластик, смоли.

Як роблять ювелірні прикраси?

как делают ювелирные украшения

Навіть найсучасніші верстати і комп'ютерні програми не замінять талант досвідченого майстра. Спочатку є бачення і ідея. Художник створює попередній ескіз прикраси на папері. Він малює олівцем картинку, яку пропонує його уяву, відображаючи на папері загальний вигляд, форми і мотиви.

На етапі дизайну бачення художника приймає конкретні форми. плануються:

  • методи декорування,

  • декоративні елементи,

  • кількість, тип, розмір і форма загрожених каменів,

  • типи кріплення, інші функціональні можливості.

Процес моделювання проходить із застосуванням новітніх технологій - автоматизованого проектування, яке називається CAD.

Концепція дизайну аксесуара готова, її сканують і переносять на екран комп'ютера, а потім друкують на 3D-принтері. В результаті виходить перша модель - прототип, який є основою для виготовлення моделі з воску.

Далі прототип поміщають в спеціальну гіпсову або силіконову масу. Коли форма замерзає, виріб, який ідеально відтворює майбутнє прикраса, технолог видаляє зсередини.

Потім воскова модель вручну встановлюється на інструменті, який ювеліри називають «Різдвяна ялинка». Це гіпсова матриця, яка містить від декількох до кількох десятків ювелірних виробів. Її поміщають її в спеціальний металевий рукав, куди заливають гіпсову формувальну масу.

У процесі випалу видаляється віск і виходить форма для лиття, куди наливають золото або срібло. Після охолодження форми розбивають гіпс і промивають виливок. Виходить сіру і матову ялинку. Прикраси відокремлюють від інфузійної системи і відправляють в механічну полірувальну машину, а потім - в руки ювеліра, який встановлює камені.

Незважаючи на те, що якість того, як роблять золоті прикраси і перевіряється на кожному етапі виробництва, ніщо не замінить очей експерта-технолога. Він підтверджує, що ювелірний виріб відповідає всім стандартам, щоб воно могло потрапити в продаж і покупець залишився задоволений покупкою.

Як здійснюється виготовлення кілець за традиційними і сучасними технологіями?

изготовление ювелирных колец Найстаршим методом створення кілець є їх скочування з стрічки за допомогою профільованих роликів з подальшим паянням. Отриману заготівлю обробляють і відполірувати. Потім ставлять камені і наносять захисне декоративне покриття.

Однак виготовлені таким чином кільця мали слабке місце у вигляді пайки по периметру, що зменшувало їх довговічність і приводило до поломки при регулюванні розміру. При використанні цього методу не виходило досягти ідеальної форми.

Оптимальним способом виробництва кілець, особливо обручальних є безшовна технологія. У цьому методі вихідним матеріалом є золота труба, з якої вирізають кільце, необхідне для подальшої механічної обробки на верстатах ЧПУ. На останньому етапі камені обрамляются в кільце і на них наносяться захисні і декоративні покриття.

Основною перевагою таких кілець є те, що вони не мають периметрального з'єднання. Це забезпечує більшу міцність і ідеально круглу форму. Такий виріб набагато легше збільшити або зменшити в майбутньому без ризику його поломки, якщо воно не підійшло за розміром пальця.

Небагато компаній виготовляють кільця методом вакуумного лиття в зв'язку з високою трудомісткістю, великою часткою ручної роботи, необхідністю виготовляти прес-форми для будь-яких розмірів окремих моделей. Це теж традиційна технологія, яка використовується у виробництві золотих і срібних прикрас. Вона дозволяє застосовувати різні кам'яні кріплення, робити печатки, що неможливо при інших методах. Після відливання кільце піддається механічній обробці для отримання остаточної форми.

Перевага цього методу полягає у відсутності обмежень в дизайні. Сучасні ливарні машини забезпечують відмінну якість лиття дрібнозернистих золотих сплавів і термічне зміцнення литих обручок. Висока частка ручної обробки надає цим кільцям особливий характер.

Тепер ви знаєте майже все про ювелірні вироби і купуючи їх собі або на подарунок зробите правильний вибір.


Коментарі
весь список новин
Наверх