З чого роблять біжутерію?
Те, що покупка ювелірних виробів піднімає настрій, знімає стрес і покращує самопочуття, доведено вченими і психологами неодноразово. Навіть їх вибір в інтернет-магазині вводить в транс, який дозволяє відволіктися від повсякденних думок. Цей процес більш корисний, ніж 8-годинний сон.
Однак прикраси з золота і срібла з натуральними каменями доступні за ціною не всім. Навіть голлівудські зірки не можуть собі дозволити їх придбати, а частіше беруть напрокат або купують біжутерію-аналог. Її виробляють в таких оригінальних дизайнах, які класичної ювелірній крамниці навіть не снилися.
З якого металу виготовляється біжутерія?
Родоначальницею біжутерії вважається Коко Шанель. Саме вона почала створювати недорогі аксесуари, відмітними рисами яких є шик і розкіш. Вона - одна з перших відмовилася від коштовностей, віддавши перевагу яскравим кліпсам, перловим кольє і ультрамодним браслетів з підвісками. В її стильних виробах вміло поєднувалися стримана екстравагантність і насичені кольори, етнічні орнаменти і геометричні форми.
сучасна біжутерія буває:
-
елітна - імітує брендові коштовності Chanel, Dior, Tiffany, Gucci та ін. Для її виготовлення використовуються фольгирование і гальваніка - спосіб напилення срібла і золота оловом, латунню, міддю, нікелем. Кристали Сваровскі, фіаніти, цирконій перли - то, з чого роблять дорогу біжутерію;
-
ювелірна - проводиться з медичного золота (хірургічної сталі) і напівкоштовних каменів, відрізняється високою якістю. При її створенні застосовуються бурштин, корали, штучні перли різних форм і відтінків. Деякі моделі виготовляються з емалевим покриттям. Завдяки якісним матеріалам, а також бездоганної вишуканої оправі, ці аксесуари ні в чому не поступаються натуральним коштовностей, хіба що в вартості;
-
авангардна і вінтажна - високохудожні авторські роботи зі сталі, платини, бронзи. Вони виготовляються переважно вручну з нержавіючої сталі, штучних смол, пластмаси, страз. Є абсолютно самодостатніми виробами і навіть не претендують на статус ювелірних;
-
етнічна - особливий стиль, в якому використовуються мотиви різних народів світу. Етно-біжутерію роблять з міді, олова, бронзи, муранського скла, перламутру і бісеру.
Що таке біжутерний сплав?
Це речовина, що складається з двох хімічних компонентів. Воно містить основний метал для біжутерії та легирующую добавку, яка надає сплаву бажані властивості, такі як міцність, твердість, добре обробляється і колір в залежності від пропорції (білий, рожевий, червоний і ін.).
Найчастіше використовують біжутерний сплав з наступними складами:
-
для срібла - мідь, кадмій, титан, цинк, алюміній, покриття рутенієм, родием і латунню;
-
для золота - паладій, мідь, нікель, цинк, платина, покриття осмієм, родием, паладієм.
Недоліки, якими володіє біжутерний сплав, - це ризик виникнення алергічної висипки на шкірі тіла або на руці (зазвичай це трапляється через вміст нікелю), а також потемніння згодом через контакт з водою, потім і шкірним жиром людини, косметичними засобами , такими як крем, парфумерією та повітрям при зберіганні в поліетиленовому пакеті разом з іншими аксесуарами.
У каталозі інтернет-магазину Silvers представлена якісна і антиаллергенная біжутерія. Такі вироби міцніші і довговічніші, ніж натуральні коштовності, виглядають не менш стильно. Різниця не завжди помітна. Переконайтеся в цьому особисто, зробивши замовлення прямо зараз!