• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

Що таке питома вага дорогоцінних металів і як він впливає на ціну.

Ви випадково побачили красиве колечко з платини і маєте намір отримати його копію, але в золотому виконанні дорогоцінного металу? Або ж сережки із золота 585 проби бажаєте продублювати з платинового сировини? Сучасні ювелірні майстри зможуть виконати будь-який каприз, але при цьому ціна за роботу може стати несподіваним сюрпризом для замовника. При такому розкладі значну роль відіграє як вартість грама металу, так і його питома вага.

 

 

Що це таке?

Благородні метали в природі практично не спостерігаються в найчистішому вигляді. Як правило, в їх склад входять різні домішки, безпосередньо впливають на остаточну ціну ювелірної продукції, що виробляється з такої сировини.

Сплав, де спостерігається невелика кількість інших доповнень, характеризують вищої пробою - 999. З цього випливає висновок, що, наприклад, золото 999 проби повинно володіти великою вартістю, ніж інші сплави. І саме це золото буде задавати тон ціноутворення в розрахунку за один грам у всіх коштовних металів.

 

 

Ключові особливості

Кожен з дорогоцінних металів володіє певними параметрами фізико-механічного характеру. Саме ці показники і дають можливість фахівцям позначити їх так званий питома вага. Всі ювелірні прикраси ідентичного обсягу, виготовлені з різних металів, відрізняються своєю масою. Щільність кожного окремого сплаву визначається за особливою формулою і має великий вплив на розрахунок питомої ваги металу.

При цьому варто відзначити, що виготовляти прикраси з чистого металу - вельми непрактично. Наприклад, золото і срібло характеризуються зайвої м'якістю, і тому вони потребують удосконалення. Збільшуючи міцність і зносостійкість, змінюючи тональність кольору, фахівці безпосередньо впливають на пробу сировини, що в підсумку позначається на остаточній вартості готової ювелірної продукції.

 

 

Показники питомої ваги найбільш популярних дорогоцінних металів

 

Якщо говорити про фізичні характеристики благородних металів, то в такому випадку слід звернути увагу на наступні параметри:

  • міцність;
  • електро- і теплопровідність;
  • пластичність;
  • яскравість і характерний блиск.

 

Саме вимір цих показників і приймається до уваги при роботі зі сплавами в ювелірній справі. Відзначаючи найбільш поширені метали, використовувані в якості основної сировини, можна відзначити наступне:

 

 

Золото характеризується високим ступенем щільності і тяжкості, що автоматичні ставить його на 7 місце серед інших металів. Як вже було сказано, його єдиним недоліком є ​​м'якість, яку «виправляють» за рахунок додавання різних домішок. Потрібно сказати, що завдяки високому питомій вазі золота його видобуток є досить вигідною.

 

 

Цей метал, надзвичайно стійкий до корозії, характеризується низькою опірністю. Незважаючи на те, що він, так само, як і золото, відрізняється м'якістю, його питома вага і щільність також досить високі.

  • платина - питома вага цього металу вважається одним з найбільш високих - 21,45 г на кубічний сантиметр.

 

Крім іншого, він відрізняється підвищеною вогнетривкістю і при цьому не піддається деформаційних процесів. Унікальні характеристики платини дозволяють робити сплави з її високим вмістом в готових виробах.

Спеціальні таблиці щільності металів і сплавів дозволяють ювелірам точно визначити майбутню ціну виробу, з яким належить їм працювати. Ці дані добре відомі фахівцям, але не завжди відомі звичайним споживачам.


Коментарі
весь список новин
Наверх