Вся правда про ювелірний етикет: правило трьох прикрас
Ювелірні вироби - чудовий спосіб прикрасити будь-яке вбрання та виразити свою індивідуальність. Модні тренди можуть приходити та йти, але ефектні аксесуари завжди актуальні. Ювелірний етикет має не обов'язково суворо дотримуватися, але корисно знати, які прикраси можна носити разом і як вони сприйматимуться в різних ситуаціях. Адже ці деталі здатні заново створити чи безнадійно зіпсувати образ. Якщо носити їх занадто багато, наряд виглядатиме безглуздо перебільшеним. Занадто мало - незавершеним.
Скільки виробів потрібно носити одночасно? Хоча не існує єдиного правила поєднання та носіння ювелірних прикрас, є поради, які полегшать це завдання.
-
Підбирайте пропорції, стиль та дизайн аксесуарів
Багатошарові намиста, масивні кільця й кілька сережок в одному вусі можуть додати родзинку до вбрання, якщо пильна увага приділяється тому, як вони поєднуються між собою. Це гарантує, що кожен аксесуар добре виглядатиме поруч з іншими, доповнюючи одяг. Але надто багато речей одного і того ж стилю чи дизайну може призвести до того, що вони зіллються один з одним настільки, що будуть непомітні.
Як носити багато прикрас одразу:
-
створіть ефектне кольє із простих ланцюжків різного розміру та товщини;
-
обирайте каблучки різного стилю та дизайном;
-
змішуйте сережки різного розміру та форми на одне вусі.
Це стане цікавою точкою у образі, яка привертає увагу. Незалежно від дрес-коду, завжди краще дотримуватися одного яскравого предмета одягу, щоб не перевантажувати вигляд. Це може бути масивне кольє або вишукана пара діамантових сережок. У будь-якому випадку виберіть одну яскраву прикрасу, щоб покращити свій зовнішній вигляд і привернути увагу до своїх найкращих рис, а решта - повинні бути простими.
-
Враховуйте випадок
Як і вбрання, прикраси слід вибирати в залежності від того, чим ви займаєтеся і куди збираєтеся. Неправильно підібрані аксесуари можуть надати недоречного вигляду й навіть зіпсувати репутацію.
Мінімалістичні прикраси ідеально підходять для повсякденного носіння та офісного стилю. Ефектні та масивні вироби призначені для великих урочистостей, таких як весілля та ювілеї. Офіційні та корпоративні заходи вимагають вибору вишуканих прикрас, дружні вечірки дозволяють використовувати більш нестандартні аксесуари.
Згідно етикету ювелірних прикрас, в офісі краще уникати сміливих та яскравих аксесуарів і надмірної багатошаровості, а також діамантів і великих перлів.
Що стосується перлин, то ще Жаклін Кеннеді говорила, що вони завжди доречні. Ювелірні вироби з перлів цінуються дуже високо, тому що вони мають унікальну здатність робити будь-який образ модним і вишуканим. Але існує окремий етикет прикрас із перлів: не можна носити дві різні прикраси з перлами одночасно, за винятком урочистих заходів високого класу, коли перлове намисто доречно вдягати з браслетом або сережками з перлами. Але при носінні металевих сережок, кільця та браслета з перлами, колір перлів повинен поєднуватися з кольором металу (бути хоча б одного відтінку - теплого або холодного).
3. Не бійтеся об'єднувати різні метали
Правила носіння прикрас із різних металів, гра з різними дизайнами та стилями - це вже не моветон, а чудовий спосіб освіжити свій образ. Якщо ви не знаєте, підходить вам золото чи срібло, навіщо вибирати, коли можна носити і те, й інше? Поєднуйте:
-
мінімалістичні намисто з ефектними підвісками;
-
текстурні обручки з простими браслетами;
-
пусети з висячими сережками на одному або різних вухах.
4. Підбирайте прикраси на шию з урахуванням форми декольте
Якщо ви носите яскраве кольє з фігурним кулоном, поєднуйте його з топом без бретелів або сукнею з V-подібним або круглим вирізом. Тоді уникайте високих комірів, широких бретелів та оборок. На їхньому тлі недоречно виглядає кулон-хрест і медальйон.
5. Якщо ви носите кільця, тримайте руки в порядку
Блискучі кільця привертають увагу до рук, тому потрібно доглядати нігті, робити манікюр і зволожувати шкіру рук.
6. Правило трьох прикрас
Завжди намагайтеся, щоб ваші прикраси були мінімальними та підібраними за смаком. Коко Шанель радила: "Перш ніж вийти з дому, подивіться в дзеркало і зніміть хоча б одну річ". Це одне з найкращих ювелірних правил усіх часів!
Щоб вони виглядали і відчувалися навмисно обраними (а не просто нагромадженими), зосередьтеся на одній із трьох конкретних областей, які становлять інтерес:
-
надягаєте кілька кілець - залиште один браслет;
-
носіть кілька сережок у вусі - вибирайте витончені тонкі ланцюжки;
-
прикрашаєте шию великим намистом - нехай воно буде лише одним яскравим аксесуаром, а сережки – маленькими;
-
пару сережок-люстр або каблучку з діамантом поєднуйте з двома більш простими виробами, щоб не перевантажувати образ.
Не бійтеся експериментувати з прикрасами та пробувати нові комбінації. Найкращий спосіб відповісти на запитання "Чи надіти все, що собі запланували?" - стати перед дзеркалом, закрити очі й уявити себе у вибраному вбранні та ювелірних прикрасах. Потім розплющити очі. Подивитися, чи справді прикрашають вас вироби або псують ваш образ. Прислухайтеся до своїх відчуттів: аксесуари повинні приносити радість та задоволення від носіння, наголошувати на індивідуальності та робити вас щасливими!