Чищення ювелірних виробів: прості способи.
Улюблені прикраси з різних дорогоцінних металів з часом зношуються і забруднюються. На них діє сума факторів: механічних, атмосферних, температурних. Щоб повернути їм первісний вигляд, необхідно забезпечитиналежний догляд і очищення. Чищення ювелірних прикрас можлива як в спеціалізованих місцях, так і в домашніх умовах. Звичайно ж, ідеальний результат може надати ювелір, який не просто очистить прикраса від пилу і бруду, а й відполірує виріб і зашкурена все подряпини. але власноручний чистка теж ефективна.
Професійне чищення прикрас
Ультразвукова чистка ювелірних виробів - досить популярна і
доступна процедура догляду. У продажу можна зустріти ультразвукові очисники,
які можна експлуатувати в тому числі і самостійно. ультразвуковий прилад
для чищення ювелірних виробів має ряд переваг:
- процес не займає багато часу;
- надійне очищення від всіх видів забруднень навіть
в важкодоступних місцях;
- дезінфекція виробів.
Однак ультразвуковий прилад підходить далеко не для всіх виробів. якщо
для золотих і срібних прикрас це справжній порятунок, то моделі з камінням
такий метод може зіпсувати. Тому варто заздалегідь поспілкуватися з досвідченим ювеліром,
щоб оцінити, які прикраси можна очищати за допомогою ультразвукового приладу,
а які - здавати на очищення професіоналу.
є більш доступний спосіб: Засіб для чищення ювелірних виробів. В продажу є варіанти від різних брендів: рідини, призначені для срібла або золота, а також універсальні засоби для всіх видів металів. застосовувати їх елементарно, але важливо попередньо прочитати інструкцію.
Чищення ювелірних прикрас в домашніх умовах
Чищення ювелірних виробів зі срібла будинку - досить проста процедура. Можна, можливо брати підручні засоби для боротьби з забрудненнями. Срібло часто темніє і тьмяніє. Щоб вирішити ці проблеми, важливо відмочувати виріб протягом двох годин в мильній воді, після чого модель слід добре прополоскати і відполірувати ганчіркою з мікрофібри. На очищений виріб нанести суміш з зубного порошкового складу і купленого в аптеці нашатирю, і втерти її серветкою. У фіналі потрібно обшпарити виріб окропом і добре промити під краном. після прикраса готова до шкарпетці.
Чищення ювелірних виробів з золота під силу кожному. Найбільш простий і діючий варіант - це обробка мікрофіброві серветкою. при регулярному проведенні такої процедури прикраси завжди будуть сяяти, і залишатися чистими.
Для боротьби зі старими забрудненнями рекомендується використовувати соду (але натирати виріб нею категорично забороняється). Для очищення прикраси слід взяти компактну ємність, налити в неї 250 мл води, а також прикраси. ємність можна поставити нагріватися і додати у воду 1 ст. л. соди, ретельно перемішати і дати настоятися 2-5 хвилин. По закінченню цього прикраси потрібно витягти, очистити щіткою і висушити.
Відео на тему чищення ювелірних виробів із золота: