Браслет на ногу: навіщо та як його носити
Літо завжди асоціюється з відпочинком, теплом, безтурботними веселощами, пляжем і прогулянками босоніж морським узбережжям. У цей час можна поповнити свій гардероб яскравішими та яскравими аксесуарами, такими як повітряні сукні, сарафани, солом'яний капелюшок, відкриті босоніжки-в'єтнамки та анклет (це браслет на ногу). Про те, як його вибрати і як правильно носити, ми розповімо в цій статті.
Що означає носіння ланцюжка на нозі?
Жіночі щиколотки браслети прикрашали протягом багатьох століть. У Стародавньому Єгипті вони були символом, що відображає соціальний статус: чим вище клас людей, тим дорожчі вироби вони могли собі дозволити. Золотий або срібний браслет носили виключно багаті жінки. Бідолашні селянки самі виготовляли вироби з черепашок, шкіри тварин, дерева та бамбука.
У Стародавній Індії вироби з дзвіночками (пайали) спочатку були еквівалентом заручного кільця, їх носили на правій нозі. Після церемонії одруження як обручки на щиколотці лівої ноги їх носили заміжні дами. Звон означав, що інші люди повинні перестати говорити при них про непристойні речі і віддати їм честь, тобто вклонитися.
У молодих дівчат-танцівниць з Персії та інших арабських держав суцільний металевий обідок поєднував щиколотку з пальцем ніг.
У східних країнах значення браслета на нозі - талісман, який захищає від зла, хвороб, сварок, воєн та бідності.
У західних культурах цей аксесуар свідчив про емансипацію, свободу слова та інтереси до протилежної статі. У деяких народів він був характерною рисою лесбіянок чи жриць кохання.
Сьогодні ланцюжок на нозі з кулоном або без - просто стильна прикраса, декоративний елемент, завдяки якому його володарка може відчути себе ще красивіше, елегантніше та жіночніше.
Пік популярності носіння ланцюжків на ногах у Європі припав на 90-ті. Саме тоді люди почали робити татуювання, які мали поєднуватися з браслетами на руках та на ногах.
Ці вироби знову у тренді. Вони бувають трьох видів:
- гнучкі - один або кілька ланцюжків, іноді доповнених дорогоцінним камінням, перлами або фігурними підвісками. Також основою прикраси може бути синтетичний шнурок із паракорду або волосінь;
- жорсткі - суцільні металеві чи шкіряні смужки. Ці моделі можуть бути замкненими чи частково відкритими;
- браслети з намистин з дерева, скла, пластику, перлів або бурштину.
Новий тренд в аксесуарах для ніг – слейв-браслет – прикраса, яка з'єднує кісточку з пальцем. Його основою може бути ланцюжок або він виготовляється у сутажній техніці. Щоб підкреслити ажурний дизайн, вишуканість та красу цього виробу, носити його краще без взуття на пляжі, басейні, а також під час занять східними танцями, йогою або театральними уявленнями.
Як визначити розмір браслета на ногу?
Окружність щиколотки потрібно виміряти сантиметровою стрічкою в найширшому місці на висоті кістки і до отриманого показника додати 1,5-2 см. Важливо, щоб орнамент нещільно оточував щиколотку, не стягував її, не натирав, але й не спадав. Інакше він заважатиме під час ходьби, при кожному кроці плутатиметься між кісточками.
На яку ногу сьогодні слід одягати браслет?
Великого значення це не має. Все залежить від того, який ефект ви очікуєте отримати від носіння цього аксесуара. Однак якщо ви любите слідувати модним рекомендаціям, запам'ятайте, як правильно носити браслет на нозі, щоб виглядати чудово.
- Ланцюжки з підвісками і стразами чудово виглядають на засмаглій щиколотці з високими підборами, але без капронових колгот, панчох та шкарпеток. У поєднанні з легким взуттям вони доречні у вечірніх та коктейльних образах, в офісах, де не діє суворий дрес-код. Шкіряні цільні або плетені браслети добре виглядають навіть з кедами. Щоб носити ланцюжки на нозі, ступні повинні бути ретельно доглянуті, а на нігтях має бути акуратний та гарний педикюр.
- Один із варіантів того, з чим добре носити браслет на нозі, — це одяг у стилі бохо. Він чудово поєднується із сукнями пастельних тонів, мереживними топами, повітряними світлими блузами, спідницями середньої довжини з малюнком, відкритим купальником, який носять разом із парео чи шортами.
- Якщо ви любите тонкі прикраси, надягніть на щиколотку ланцюжки з декоративними підвісками - монетами, черепашками, місяцями, зірками, різнокольоровими намистинками, перлинами або кульками. Бажано підбирати їх відтінок та стиль до інших ювелірних аксесуарів, щоб вони складали єдиний комплект або хоча б гармоніювали між собою.
- За бажання можна комбінувати кілька ланцюжків або шнурків з різним переплетенням і носити їх одночасно на одній нозі. Щоб уникнути травм, їх потрібно знімати перед заняттями спортом і тривалими пішими походами в гори.
Не забувайте, що на ногах прикраси брудняться набагато швидше, ніж на руках, особливо якщо ходити босоніж по піску та асфальту. Після кожного носіння їх потрібно ретельно промивати під проточною водою і витирати насухо серветкою.
Раз на тиждень - замочувати на 10 хвилин у розчині води з рідким милом, після висихання відполірувати серветкою до блиску, якщо поверхня металева глянсова. Взимку, коли цей виріб не використовується, зберігати його слід у скриньці, в окремому відсіку від інших аксесуарів. Тоді воно довго зберігатиме початковий вигляд, радуватиме вас своєю красою і оригінальністю протягом багатьох років.
Загляньте в каталог інтернет-магазину Silvers та надихніться! Виберіть браслет для ноги, який дозволить вам створити неповторний літній образ та замовте його з доставкою по Україні!