Види плетінь срібних ланцюжків та браслетів
Ще в давнину срібло цінували як священний матеріал, який вважався символом чистоти роду. Йому приписували здібності зцілювати від недуг і захищати від злих духів та нещасть. Дотримуючись старовинних традицій ювелірної справи, ремісники виготовляли срібні ланцюги та браслети, в яких ланки чергуються з оберегами та комплекти з хрестами ручної роботи. Завдяки ювелірній майстерності ланцюжки різних видів та плетінь стали справжніми шедеврами. Сучасні дизайнери прикрас пропонують різноманітні моделі ланцюгів для чоловіків та жінок – довгі та короткі, тонкі та масивні. Вони можуть стати самостійним аксесуаром, доповнити витончену підвіску або яскравий кулон.
Срібні браслети та ланцюжки: основні види плетінь (фото)
За технологією виготовлення плетіння бувають плоскими, рельєфними та фігурними.
За способом виконання:
- машинні – штамповані плетіння ланцюжків збираються на спеціальному верстаті з окремих заготовок. Вони легко скручуються і вважаються не дуже міцними;
- ручне - найбільш надійне плетіння ланцюжків зі срібла. Майстер робить довгу трудомістку роботу, розрізаючи срібний дріт, формуючи з нього ланки, та був з'єднуючи їх. Такі вироби не липнуть до одягу.
Багато різновидів срібних прикрас можна виготовити виключно вручну. Класичні ланцюги – якірні. Вони прямі ланки з'єднуються в перпендикулярно, а овальні чи круглі - кріпляться у центрі перегородки.
Коли вони заходять одна в одну відразу по кілька штук, називається кордова.
За щільністю ланок модні плетіння ланцюжків зі срібла - подвійні та потрійні шнури. Ланцюжок-стрінг залежно від товщини може стати самодостатньою окрасою для чоловіка чи жінки, створюючи гармонійний комплект із підібраною за стилем підвіскою.
Ще один різновид якірного плетіння називається "венеціанське". Воно складається з тонких та плоских анкерів, виглядає дуже елегантно. Розрізняють пряму та перекручену венеціанську техніку.
Срібне плетіння браслетів, кольє та ланцюжків, коли дрібні елементи всередині великих розміщені в одній площині, називається "черепашка".
За кількістю сполук воно також буває одинарним, подвійним чи потрійним. Одним з видів таких виробів є ромб-черепашка. Це досить міцний варіант. Більш вишукана версія черепашки - сінгапурське плетіння, що складається із вигнутих елементів. У жіночій версії воно називається "нонна" і включає великі та дрібні округлі ланки.
Як вибрати ланцюжки та браслети для чоловіків
Найбільш затребувані - чоловічі плетіння срібних браслетів і ланцюгів - чергування довгих і коротких ланок чорного та білого срібла, називається "фігаро".
Особливою популярністю серед статусних політиків та бізнесменів користується традиційний "бісмарк". Він характеризується щільним розташуванням елементів спіралі по відношенню один до одного. Ідеально підходить для чоловіків із середньою та щільною спортивною статурою. Його різновиди:
- королівська в'язка, найчастіше звана візантійської чи лисячим хвостом. Це плетиво використовується в ручному виробництві ланцюгів з ажурною композицією, що складається з однотипних ланок, спрямованих в один бік. Виробляють класичний, круглий, напівкруглий та лисий хвіст з овальним або квадратним перетином;
- московська;
- кардинал;
- пітон, або італійське плетіння, використовується при виготовленні як чоловічих, так і жіночих ланцюжків ручної роботи. Жіночі варіації – абінація та гламур – мають менш щільну структуру. Для отримання ефекту масивності ювеліри використовують двоструменеве плетіння.
Найнезвичайніше плетіння ланцюжка
Існують види фантастичних технік плетіння з використанням незвичайної геометрії ланок, чергуванням деталей різних форм та відтінків срібла, які не належать до жодної групи плетінь ні до якого виду переплетення.
Техніка сонячних променів створює блискучі тонкі та гострі ланки, що нагадують голки.
Оригінально виглядають варіанти, натхненні азіатською екзотикою. У шанхайській та пекінській традиціях чергуються елементи, прикрашені китайськими чи японськими ієрогліфами. У техніці ваньцин використовується поєднання ланок у вигляді різного розміру кілець та кавових зерен.
Новаторський спосіб плетіння втілений у плоских намистох Монреаля та Парижа. Вони складаються з трьох окремих тонких металевих ланцюжків різного кольору.
Змієподібна структура нагадує гладкий текстильний шнур. Плоска стрічкова поверхня ланок може мати овальний, круглий або прямокутний переріз.
Плетіння, яке називається «перлин», що перекладається як перли, нагадує кольє, що складається із сферичних, циліндричних, гладких або гранованих елементів. Воно настільки самодостатнє, що не вимагає підвіски.
Носіння об'ємних фантазійних моделей потребує почуття міри. Це головна умова, за якої вони добре виглядатимуть і в повсякденному, і в елегантному стилі.
Чоловікам рекомендується віддавати переваги великим ланцюжкам із простим дизайном. Дівчатам - тонким та середньої товщини ажурним моделям. Вони зорово омолоджують, надають обличчю свіжості. Жінкам зрілого віку підійдуть