• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

Рейтинг найдорожчих дорогоцінних каменів для ювелірних прикрас

З давніх-давен люди створювали прикраси для тіла. Найдавнішою знайденої біжутерії - намиста з черепашок - налічується 100 000 років! 

Причини носіння коштовностей спочатку дещо відрізнялися від сучасних. В основному це був знак влади, багатства або класової приналежності. Скляні намистини виступали в якості захисних талісманів. Вони завжди були символом сили і стійкості, предметом снів і легенд. 

Лише в XIX столітті прикраси стали чисто естетичним аксесуаром пам'ятного або сентиментального характеру. Сьогодні вони доступні кожному. Відрізняється лише якість використовуваних матеріалів для виготовлення прикрас. Серед них особливе місце займають натуральні мінерали, які входять в світовій рейтинг дорогоцінних каменів . 

У цій статті ми розповімо про критерії класифікації каменів, шкалою твердості і найдорожчих ювелірних прикрасах.

Які найпопулярніші дорогоцінні камені в світі?

Камені, використовувані в ювелірних виробах, умовно діляться на:

  • Натуральні (органічні)

Це мінерали з певним хімічним складом і характерною структурою. Він красиві, міцні і рідко зустрічаються в природі .
Щоб оцінити красу мінералу , необхідне світло, тому що саме його відповідне відображення і переломлення визначають, наприклад, колір смарагдів, «вогонь» алмазів або гру опалів.
Міцність дорогоцінного каміння вимірюється по шкалі твердості, розробленої німецьким мінералогом Фредеріком Моосом. Камені, використовувані в прикрасах, повинні мати достатню твердість, щоб їх можна було скувати і закріпити. Вчений вибрав 10 мінералів і розташував їх таким чином, щоб кожен з них можна було подряпати більш твердим каменем.

Ця шкала виглядає так: 

1 - тальк, 

2 - гіпс, 

3 - кальцит, 

4 - флюорит, 

5 - апатит, 

6 - ортоклаз, 

7 - кварц, 

8 - топаз, 

9 - корунд, 

10 - алмаз. 

Однак ця шкала не дає інформацію про точну твердості (для цього використовуються інші тести), а тільки про те, який дорогоцінний камінь твердіше іншого. Твердість визначається тільки на свіжих мінеральних поверхнях. Не можна перевіряти поліровані каміння, так як вони можуть подряпатися і пошкодитися.

Твердість дорогоцінних каменів вище 7. До них відносяться: алмаз, смарагд, рубін, сапфір, топаз, олександрит, аквамарин, гелиодор, морганит, турмалін, берил, шпінель, опал. Крім мінералів, до коштовних каменів за шкалою твердості Мооса відносяться такі органічні речовини, як натуральний перли , корал і бурштин.

Алмаз, рубін, сапфір і смарагд - найрідкісніші, красиві, міцні і найдорожчі дорогоцінні камені. За даними Forbs, їх загальна вартість становить 97% від ціни всіх коштовних каменів у світовій продажу.

Решта камені, менш привабливі на вигляд, часто непрозорі і менш тверді, зазвичай відносяться до групи напівдорогоцінного та декоративного. В основному з них виготовляють недорогі прикраси, сувеніри і навіть з них роблять стільниці, підвіконня, умивальники, настінні покриття. До них відносяться: 

  • агат, 
  • яшма, 
  • малахіт, 
  • лазурит, 
  • лабрадорит, 
  • онікс, 
  • місячний камінь, 
  • родоніт, 
  • содаліт, 
  • гранат, 
  • амазонит, 
  • нефрит, 
  • бірюза. 

Через більш низької твердості напівдорогоцінним і декоративного каміння часто надають менш вишукану форму, ніж дорогоцінним. Найчастіше їх шліфують в кабошон або роблять кульки.

Рідкість каменів впливає на їх цінність. Буває, що у мінералу, досить часто зустрічається в природі, мало придатних для обробки зразків, наприклад, у кварцу. Алмази теж зустрічаються рідко, але з більшістю з них можна працювати.

  • Модифіковані для збільшення вартості і якості 

Серед різних методів модифікації каменів найбільш поширеними є:

  • просочення - фарбування різними хімічними речовинами;
  • нефтенасищенность - маскування тріщин і дрібних плям;
  • нагрівання - поліпшення або зміна кольору або прозорості;
  • опромінення - зміни кольору каменів за допомогою радіоактивних елементів або рентгенівських променів.

Перевага таких каменів - гарне співвідношення ціни і якості.

  • імітації

Це матеріали, що імітують дорогоцінне каміння, наприклад, інші натуральні камені або скло. Найвідоміша імітація - фіаніт , що імітує алмаз. Вперше він з'явився на ринку в 1973 році, а через 3 роки в результаті вдосконалення методу виробництва захопив ринок ювелірних виробів. В кінці 90-х на ринку з'явилася інша, більш досконала, імітація алмаза - муассаніт

  • синтетичні камені

Це штучно отримані мінерали, що мають такий же хімічний склад і внутрішню структуру, що і натуральні камені - чорні і білі опали, бірюза, лазурит. У 1902 році їх почали виробляти в лабораторіях. З роками методи їх виготовлення вдосконалювалися. Вони доставляють чимало проблем геммологам, які займаються розпізнаванням дорогоцінних каменів.

До синтетичних ставляться камені, виготовлені в лабораторіях і не мають природного малюнка - циркони, гранатіти, а також авантюриновий скло, яке було створено в XVII столітті у Венеції. Ці камені використовують в ювелірних виробах через безліч мерехтливих частинок, які красиво виблискують на світлі.

Що визначає дорогоцінні камені по вартості ?

При оцінці дорогоцінних каменів враховуються такі параметри: 

  • розмір, 
  • вага, 
  • колір, 
  • блиск, 
  • чистота,
  • форма кристалів. 

Діаманти в питаннях і відповідях

Найбільш точно описана таблиця вартості дорогоцінного каміння діамантів. Так зване Правило 4C:

  1. карат - одиниця ваги дорогоцінного каменю. 1 карат = 200 мг;
  2. колір - від безбарвного до жовтого;
  3. чистота - наявність вкраплень і плям;
  4. огранювання - відображення за допомогою граней світлових променів.

Розміри діамантів: наскільки великі вони бувають?

Справжність діамантів підтверджується сертифікатами найповажніших геммологических лабораторій та інститутів в світі: IGI (Міжнародний гемологічний інститут) і GIA (Гемологічний інститут Америки).

Оскільки алмази не можна порівнювати з іншими каменями, для інших мінералів був створений спеціальний рейтинг дорогоцінних каменів , або класифікація AAA. Ця класифікація порівнює наприклад, перли, з іншими перлинами і оцінює їх колір, блиск, чистоту і огранювання. 

Класи якості перлів від ААА до А |  Журнал Ярмарки Майстрів

Отже, дорогоцінні камені мають рейтинг : AAA, AA, A, A / B / C / D.

Класифікація перлів

Рідкісні дорогоцінні камені: рейтинг за вартістю у світі

  • Напівпрозорий імператорський темно-зелений нефрит. Його вартість оцінюється в 3 млн дол. За карат. Його добувають в Бірмі. Назва «нефрит» походить від іспанського мови «piedra de hijada» і означає «поперековий камінь». Вважалося, що він здатний уберегти свого господаря від болю в спині.
  • Червоний алмаз - другий за цінністю дорогоцінний камінь в світі, де всього 30 шт таких мінералів. Це особливий вид алмазів, який зустрічається вкрай рідко. Його добувають на руднику Аргайл в Австралії. 1 карат цього каменя коштує 2-2,5 млн дол. 
  • Блакитний гранат володіє цікавою властивістю - зміна кольору на пурпурний під дією штучного світла. Його виявили порівняно пізно, тільки в 1990 році на Мадагаскарі. Видобувають в США, Росії та Туреччини. Один карат цього мінералу на аукціоні був оцінений в 1,5 млн дол. США.
  • Серендібіт виявлений на Шрі-Ланці в 1902 році. Його назва походить від місцевої назви острова. Камені, що видобуваються на Шрі-Ланці, мають зеленувато-блакитний колір, а камені з Бірми - відтінки чорного. Їх ціна варіюється від 0,5 до 1 млн дол.
  • Пейніт був відкритий в 1956 році і названий на честь його першовідкривача. Найчастіше цей камінь видобувають в Бірмі. Цей мінерал може мати відтінки оранжевого, коричневого, червоного і пурпурного. 1 карат оцінюється в 50-60 000 дол. До недавнього часу Пейн вважався найціннішим каменем у світі. Про це можна було навіть прочитати в Книзі рекордів Гіннеса. Після 2005 року стали відкриватися його нові родовища, і він перестав вважатися найціннішим. 

ТОП-10 розкішних ювелірних виробів з найдорожчих дорогоцінних каменів

Багато з найдорожчих і престижних коштовностей в світі володіють дивовижними історіями, які століттями відбувалися в подіях за участю знаті і королівської сім'ї. Це ювелірні прикраси, які стали символами багатства, влади і благополуччя. Вони виготовлені з дорогоцінних каменів з унікальними властивостями. Завдяки огранювання і обробці вважаються унікальними творами мистецтва. 

  1. Приголомшливі годинник Chopard стоять 25 млн дол. Вони вважаються одними з найдорожчих годинників в світі. Виріб прикрашено 874 діамантами і важить 201 карат. У них використовуються 3 великі діаманти в формі серця відтінків рожевого, синього і білого. Носіння цього годинника вимагає сили, тому що вони важать, як важка книга.
  1. Нефритове намисто Hutton-Mdivani, випущене Картьє в 1933 році. Воно стоїть 27,4 млн дол. Це прикраса складається з смарагдово-зеленого нефриту і застібки з 18-каратного золота, рубінів і діамантів. Намисто було продано на аукціоні в 2014 році за 27,4 мільйона доларів. Спочатку воно належало американській світській левиці Барбарі Хаттон, спадкоємиці стану Вулворта.Вона була донькою Едни і Франклін Лоус Хаттон (онукою Френка В. Вулворта). Коли Барбара вийшла заміж в 1933 році, її батько подарував їй унікальний нефритовий аксесуар від Cartier, пізніше названий жадєїтом Хаттона-Мдивани.
  2. Солодка Жозефіна - це дорогоцінний камінь вартістю 28 млн дол., Зроблений з дуже рідкісного рожевого діаманта Fancy Vivid. Дорогоцінний камінь названий на честь Жозефіни - 7-річної дочки гонконгського мільйонера, який купив цей камінь в 2015 році. 
  3. De Grisogono - одне з найдорожчих кольє з діамантами і смарагдами, створене Фавазом Груозі, засновником ювелірного бренду De Grisogono. Воно коштує 33 млн дол. Центральний діамант цього каменю важить 163,41 карата.
  4. Graff Pink Diamond (Графф рожевий) - яскраво-рожевий діамант вагою 24,78 карат, який у 2010 році придбав ювелір Лоуренс Графф за 38 млн євро. Він змінив огранений алмаз, помістивши його на кільце з двома іншими діамантами з боків, давши йому своє ім'я.
  1. Діамантове намисто Mouawad - одне з найдорожчих намист в світі. Його вартість становить 55 млн дол. Воно містить найбільший бездоганний алмаз (важить 407,48 карата), виявлений в Демократичній Республіці Конго в 1980-х роках. Основа цього виробу - ланцюжок з рожевого золота, прикрашена 90 діамантами меншого розміру. У 1980 році молодий чоловік з Демократичної Республіки Конго знайшов на звалищі незрівнянний дорогоцінний камінь. Він важив 890 карат. У 1984 році. Потім він був показаний в Національному музеї природної історії Смітсонівського інституту і з тих пір з'являвся в багатьох різних історичних центрах.
  1. Oppenheimer Blue Diamond - блакитний діамант, вбудований в кільце. Він був проданий на аукціоні Christie's в 2016 році за приголомшливу суму в 57,5 млн дол. Камінь був названий на честь його колишнього володаря сера Філіпа Оппенгеймера, власника скакового коня, сім'я якого контролювала групу De Beers. І він був останнім в довгій низці відомих синіх дорогоцінних каменів, доставлених на аукціон Christie's. 
  1. Pink Star Diamond (Рожева зірка) - найдорожчий дорогоцінний камінь, проданий на аукціоні Sotheby's в Женеві в квітні 2017 роки за 71,2 мільйона доларів. Він був придбаний гонконгської холдинговою компанією Chow Tai Fook Enterprises всього через п'ять хвилин після початку торгів. Цей алмаз був виявлений De Beers в 1999 році на шахті в Ботсвані. Спочатку це був величезний необроблений камінь вагою 132,5 карата. На обробку, шліфування, полірування і отримання нинішнього алмазу овальної огранки пішло 2 роки. 
  1. Брошка Diamonds Graff у вигляді павича коштує 100 млн дол. Вона була представлена в 2013 році на виставці Tefaf в Нідерландах. Центральний камінь Graff Diamond, діамант грушоподібної форми темно-синього кольору типу «Фенсі», важить 120,81 карата, має діаметр 10 см. Він складається з 1305 дорогоцінних каменів, включаючи: жовті, рожеві, помаранчеві і зелені діаманти. 
  2. Алмаз Надії коштує 200-250 млн дол. Він є одним з найвідоміших дорогоцінних каменів у світі, але також і одним з найдорожчих. Важить 45,42 карата (9,1 грама), має темно-сіро-синій колір «Fancy». З моменту відкриття в Голконде, Індія, в 1666 році, у нього було багато власників. Першою його купила королева Луа XIV, яка перейменувала його в «French Blue». Алмаз залишався власністю французької королівської семьі.до 1792, року Революції, коли він був вкрадений під час грабежу. Камінь знову з'явився в 1839 році в каталозі Генрі Філіпа Хоупа. З репутацією проклятого алмаза, що проходить через руки різних сімей і приносить нещастя, його купив ювелір Гаррі Вінстон, який в 1949 році подарував його Смітсонівському інституту. 

Хочете носити шикарні прикраси, як у осіб королівської крові, відомих особистостей і зірок шоу-бізнесу? Загляньте в каталог інтернет-магазину Silvers. Тут представлено безліч брендових ювелірних виробів за доступними цінами. Зробіть замовлення з доставкою по Україні - і незабаром зможете насолоджуватися пишністю цих аксесуарів, яскравим сяйвом і переливами каменів.

 

Коментарі
весь список новин
Наверх