Відмінності білого золота від срібла.
Іноді навіть фахівцям важко оцінити ту чи іншу ювелірну прикрасу і визначити, з якого матеріалу вона зроблена. Срібло, біле золото і платина за зовнішнім виглядом дуже схожі - це факт. Якщо існує такий метал, як біле золото, навіщо ж потрібно срібло? Тому що вони істотно розрізняються.
Відповідь на питання, чим відрізняється срібло від білого золота, ви отримаєте, прочитавши до кінця цю статтю нашого інтернет магазину.
Як відрізнити срібло від золота?
Срібло є самим білим серед натуральних дорогоцінних металів. Це часто використовується для виготовлення різних видів ювелірних виробів. Воно має найвищу електричної і теплопровідністю, а тому добре піддається обробці.
У чистому вигляді цей ювелірний матеріал не використовується через свою м'якості, а тільки його сплави. Тому замість проби 999 застосовується:
-
925 містить 92,5% срібла і 7,5% міді;
-
958 - стандарт, введений в Англії в XVII столітті - 95,8% срібла і 4,2% міді.
Окислене срібло, яке в процесі окислення покривається тонким шаром власного оксиду. Завдяки цьому воно захищене від руйнівних факторів і додатково набуває характерного античний вигляд.
Що таке біле золото, як відрізнити його від срібла?
Білого золота, яке з кожним днем стає все більш популярним, насправді не існує. Це не що інше, як його сплав з нікелем, цинком, а іноді також з паладієм, які змінюють колір. Завдяки їм матеріал стає більш твердим і стійким до пошкоджень. Прикраси з нього зазвичай покриті тонким шаром родію, що надає їм додаткову глибину.
Фізичні властивості білого золота можуть бути різними, тому що вони обумовлені вмістом легуючих домішок. Більшість прикрас з нього виглядають сріблястими, тому що вони покриті шаром родію.
Є біле, що не центрированное золото, яке має правильний колір і сяйво. Найпопулярніший зразок - 0,585 або 14 карат. Але такий метал швидко тьмяніє і захисні покриття з часом стираються.
7 способів того, як відрізнити біле золото від срібла в домашніх умовах
Шахраї наживаються на покупцях, які не знають, як відрізнити біле золото від срібла на око. За вартістю дорогоцінного металу їм зазвичай продають сплави з міддю. Виходить дешевий і недовговічний матеріал. Щоб уникнути плутанини або шахрайства, дізнайтеся, як відрізнити біле золото і срібло.
- Перевірка проби і клейма придбаного ювелірного виробу. Біле золото випускається з клеймом прямокутної форми або у вигляді лопатки. Якщо інкрустоване дорогоцінними каменями, то має пробу 750 або 585. Найпростіший спосіб обдурити покупця - це продати біле золото з більш низькою пробою. Уява шахраїв не знає кордонів. Сьогодні популярно продавати ланцюга зі зразком 333 (8 карат) з деталями кріплення, до яких прикріплений зразок набагато більшого розміру. Продавець звертає увагу покупця на позначку на кріпильної деталі і відводить увагу від позначки на правильній частині вироби.
- Магнітний тест допоможе зрозуміти, чим відрізняється біле золото від срібла. Цей метал не має абсолютно ніяких магнітних властивостей, тому об'єкт не повинен вібрувати. Срібло теж не реагує на магніт. Якщо прикраса зроблено зі сплаву, воно теж не повинно реагувати на магніт, тому що метали, використовувані в сплавах, також є діамагнетиками. Однак якщо Срібне кільце реагує на магніт, це не означає, що його слід негайно кинути у відро для сміття. Можливо, воно зроблено не зі сплаву з паладієм. Деякі його домішки є парамагнітним, тобто реагують на магніт.
- Зміна кольору. Біле золото має злегка золотистий відтінок, срібло - холодне біле, навіть сіруватий. Воно завжди яскравіше срібла завдяки родію, який наноситься гальванічним способом, тобто з використанням постійного струму. Поверхні з родієвим покриттям або тільки окремі ювелірні елементи набувають світло-сріблястий / білий відтінок, завдяки чому стають стійкими до чорніння і набувають красивий блиск. Золото і срібло не змінюють колір. Потемніння відбувається, коли ювелірні вироби покриті тільки позолотою. Їх поверхневий шар стирається, і метал під ним починає реагувати з водою, повітрям і брудом, а потім змінює свої властивості. На його поверхні з'являються непривабливі знебарвлення.
- Розрахунок щільності - надійний, але більш складний метод перевірки автентичності металу. Він полягає в тому, що кожна речовина має різні значення щільності. Для золота цей параметр становить 19,3 г / см 3, срібла - 10,5 г / см3. Щоб перевірити щільність металу в купленому виробі, вам необхідно приготувати скляну посудину з водою, а потім розрахувати його обсяг за відомими формулами. Ідеально, якщо це буде звичайна скляна ємність у формі трубки - пробірка. Її обсяг є похідним висоти, радіусу підстави в квадраті і числа пі (3,14). Потім потрібно помістити прикрасу в ємність і розрахувати різницю між витісненої водою в кубічних сантиметрах. Потім потрібно розділити число, отримане раніше, обсяг ємності, на обсяг витісненої води. Вийде шукана щільність. Якщо результат - близько 19,3 г / см³, тоді ювелірні вироби золоті, навіть незважаючи на сріблястий колір. Якщо вийде 10,5 г / см³, то це срібло.
- Перевірка твердості. Оскільки срібло м'якше білого золота, його можна визначити за допомогою простого експерименту. Потрібно просто накреслити лінію на поверхні паперу з невеликим зусиллям. Якщо слід на аркуші залишився, то це срібло. Біле золото сліди не залишає.
- Обробка кислотою. Срібло легко окислюється і тьмяніє, на відміну від білого золота. Щоб це підтвердити, змішайте трохи води і оцту в невеликій ємності, куди опустіть перевіряється прикраса. Якщо його поверхню посіріла, це срібло.
- Реакція на йод. Умочіть зубочистку в йод і накресліть з внутрішньої сторони виробу тонку лінію. Йод вступить з сріблом в хімічну реакцію, залишивши слід. Вона білому золоті він не проявиться, а стерти його можна паперовою серветкою або сухою м'якою ганчіркою.
Домашні методи не гарантують 100% надійності. Щоб переконатися, що кільце, сережки або браслет виконані з якісного металу, варто віднести їх до професійного ювеліра.