Які види срібла бувають?
При виборі срібних ювелірних прикрас слід враховувати той факт, що існують різні види срібла, від яких залежить його вартість.
Щоб уникнути невдалої покупки і марної трати грошей, слід знати кілька важливих нюансів про ринок срібних виробів, про які піде мова в цій статті.
Як вибрати високоякісне срібло?
В першу чергу слід звертати увагу на вид і пробу срібла. Ці параметри завжди вказуються на сайті або на ціннику в магазині.
Як і при виготовленні ювелірних виробів із золота, для збільшення твердості в сплав срібла додають алюміній, цинк, нікель або кадмій. Їх зміст визначає пробу срібла. Завдяки поєднанню властивостей цих елементів, прикраси стають менш абразивними, що збільшує термін їх служби.
Проби срібла: які бувають?
Для визначення проби срібла в світі використовуються каратні і метричні системи. Згідно каратной системі, найчистіше срібло позначається як 24 карата.
У країнах Європи і СНД давно застосовується метрична система проб срібла.
Проба визначає чистоту металу в видів продукції:
- монетах,
- браслетах,
- злитках,
- столових приладах,
- кільцях,
- сережках,
- підвісках.
Цим дослідженням займається пробірна палата. Відповідно до її стандартами на кожному продукті на заводі ставиться індивідуальний відмітний знак. Він є маркуванням всіх срібних виробів, яка вказує на тип металу і міститься в його складі додатковий елемент, що забезпечує його твердість і зберігає яскравий блиск протягом тривалого часу.
Те, якої проби буде прикраса зі срібла, залежить від виду його сплаву.
- Pure Silver, Або чисте срібло, відзначається пробою 999. Воно використовується тільки для виробництва срібних злитків і монет. Він характеризується склоподібним блиском, слабкою стійкістю до деформації і утворення подряпин, тому в ювелірній справі майже не застосовується.
- Argentium Silver проби 958 запатентований компанією Argentium International Limited. Продукти, які виготовляє цей британським виробник, містять від 93,5 до 96% чистого срібла і 4,2% міді. Цей сплав використовується в основному для виробництва посуду. Знамениті монети «Британія», випущені Британським Королівським монетним двором в 1998 році, також карбувалися з цього виду срібла.
- проба 960 характерна для дорогих ювелірних виробів, які користуються величезною популярністю в світі. Візуальні і фізичні властивості цього сплаву схожі на 925. Однак він більш схильний до механічних пошкоджень. Єдина його перевага полягає в тому, що за рахунок особливих з'єднань він практично не окислюється і не схильний до потускнению навіть в місцях, які часто стикаються з тілом.
- Що значить стерлінгове срібло (Sterling Silver)? Це недорогий сплав 925 проби, що складається 92,5% срібла і 7,5% домішок (нікелю, цинку або міді). М'яка консистенція металу при переплавки дозволяє створювати дизайни прикрас з приголомшливо красивими орнаментами.
- Відповідь на поширений питання «ювелірне срібло - що це?" - сплав 875-ої проби, який призначений для виготовлення прикрас економ-класу для споживачів біжутерії. Вартість таких виробів набагато нижче в порівнянні з продукцією з сплавів інших видів. Через міцності отримана суміш дуже важко обробляється, тому для дизайнів зі складними орнаментами і дрібними деталями вона не годиться.
- 3% -ве срібло відзначається 830-й пробою. З нього виробляють недорогу біжутерію і столові прибори.
- 800-я проба характеризується високою міцністю і високою якістю литва, тому що частка срібла в сплаві - 80%. Решта - домішки, переважно мідь. Але він має кілька суттєвих недоліків - швидко окислюється під відкритим небом і має мідно-жовтий колір. Тому таке срібло не використовується для виготовлення прикрас і його легко відрізнити від інших видів.
Тепер ви знаєте, які проби срібла бувають і яку цінність має кожен вид. Тому як просунутий клієнт зможете серед безлічі срібних ювелірних прикрас вибрати ті, які відповідають ідеальному співвідношенню ціни і якості.