• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

Які існують проби золота ?.

 

Одна з дилем, з якої люди часто стикаються при купівлі ювелірних прикрас, - це вибір золота. Найпопулярнішими пробами є 333 і 585. На ринку також є вироби з пробою 750. Які бувають проби золота, в чому різниця між ними і як вибрати дійсно якісні вироби - таку інформацію ми надамо в цій статті.

Проба золота и лигатура

 

Які є проби золота?

 

Проба показує вміст чистого золота в сплаві, тобто скільки одиниць маси дорогоцінного металу припадає на 1000 одиниць маси сплаву. Золото саме по собі є дуже м'яким матеріалом, тому для збільшення його міцності і стійкості додаю інші метали - так звані домішки.

Термін «проба золота» був введений для стандартизації характеристик продуктів, що містять дорогоцінні метали. Пробірна палата перевіряє вміст дорогоцінного металу в даному продукті (в обручці або сережках) і ставить клеймо на даний продукт. Воно вказує на вид дорогоцінного металу і його пробу.

Чим вище проба, тим більше золота в виробі. Ціна на золоті прикраси в чому залежить від виду золота.

Серед золотих прикрас найбільш популярним є зразок 585-ї проби, з якого найчастіше виготовляють обручки, браслети і намиста. На думку ювелірів, проба золота 585 проби, тобто 14 карат, є найкращим компромісом між довговічністю і благородством вироби. У 750 або 916 ювелірних виробах буде більше чистого золота, але воно дуже м'яке, тому такі прикраси будуть схильні до подряпин або пошкодження. Золото найвищої якості 999 проби використовується виключно для виготовлення інвестиційних продуктів, таких як злитки і монети, які упаковані в особливий спосіб, що захищає їх від пошкоджень.

Людині, яка не займається ювелірними прикрасами щодня, складно відрізнити 333 золотих прикраси від 585 вишуканих ювелірних виробів. Однак різницю полягає в вартості. Дуже часто покупці порівнюють ціни на ювелірні вироби у різних виробників, дивляться на форму, красу моделі або спосіб плетіння. Але мало хто знає, що однакові з вигляду ювелірні прикраси випускаються з різною пробою.

 

Які є види проби золота?

 

Найбільш популярною в світі є 585-я проба, яка в основному використовується для виготовлення обручок. Вона вважається ідеальним компромісом між цінністю продукту і його довговічністю.

750-я - є більш благородної за рахунок чистоти металу, однак через м'якість золота може виявитися, що після нетривалого використання на виробі з'являться глибокі подряпини або вигини.

333 - гарне рішення для людей, які не хочуть витрачати надто багато грошей на покупку коштовностей. Вони візуально нічим не відрізняються від виробів більш високої якості і їх ціна повинна бути набагато нижче, але плями з них дуже важко видалити.

Ще один захід, який використовується для того як дізнатися який проби золото, - карат (позначається kt або ct). Це одиниця маси, що застосовується в ювелірних виробах для позначення розміру каменів, а також для чистоти золота в сплаві. В Європі ця метрична система не дуже популярна. Зате в Сполучених Штатах це основний і часто використовується показник. 1 карат складає 1/24 змісту золота в сплаві. Це означає, що 24-каратне - чисте золото, відповідне 999-ій пробі. Нижче ми представляємо, як вимір в каратах співвідноситься з раніше перерахованими пробами в процентах:

  • 24 карата - 999 - 99,9% золота;

  • 22 — 916 — 91,6%;

  • 18 — 750 — 75%;

  • 14 — 585 — 58,5%;

  • 12 — 500 — 50%;

  • 9 — 375 — 37,5%;

  • 8 — 333 — 33,3%.

 

Яка в Україні буває проба золота?

 

В Україні пробою золота на ювелірних виробах займається Державна пробірна інспекція. За стандартом, кожен виробник або імпортер повинен маркувати золоті вироби вагою більше 1 грама.

З золота 750 проби цінністю 18 карат створюють аксесуари з найбільш насиченим відтінком жовтого. Це золото м'якше і податливі. Найчастіше використовують цей сплав для створення прикрас на замовлення зі вставками з каменів, особливо якщо застосовується діамант.

Найпопулярніше золото 14 карат 585 проби. У цьому сплаві міститься більше половини самого золота. Він досить пластичний, еластичний і дозволяє пограти з добавками інших металів, створюючи різні відтінки - від червоного до світло-жовтого. Вони не впливають благородні властивості самого металу, але роблять його твердим і більш стійким до стирання.

Найнижча проба 333 буває у золота 8 карат, з якого виготовляють самі тендітні прикраси. Застібки таких ланцюжків, браслетів та сережок можуть швидко зламатися або розсипатися. Через велику кількість домішок інших металів вироби цієї проби найчастіше забарвлюють шкіру в темний колір і викликають алергічну реакцію. Це пов'язано з великою кількістю домішок. Вони вступають в реакцію з косметикою або з сполуками, що містяться в нашому поті (найчастіше це сірка), що викликає окислення, тобто потемніння металу.

 

Яке за кольором буває золото?

 

На колір кільця впливає домішка інших металів, які додаються в сплав в процесі виробництва. Як дізнатися, яка проба у золота? Зверніть увагу на його відтінок. Чим нижче проба, тим інтенсивніше колір легирующей добавки в сплаві.

  • Жовте золото - класичний відтінок цього металу, в складі якого золото, срібло і мідь. Цей колір подобається і традиціоналістів, і мінімалістів. Обручки з жовтого золота відносно міцні і в той же час дуже естетичні. Якщо кохана людина найбільше вибирає золоті аксесуари, подаруйте йому класичне кільце з жовтого золота. Жовте золото підходить жінкам з більш смаглявою шкірою.

  • Біле - містить такий елемент, як нікель або паладій. Через алергенної дії першого в основному використовується паладій. Для його зміцнення наносять родієве покриття. Відмінно підійде для прихильників мінімалізму, який порадує своїм благородством. Якщо ваш партнер носить срібні прикраси кожен день, кільце з білого золота має відповідати його стилю. Ідеально поєднується зі світлою шкірою і світлим волоссям. Біле золото з домішкою паладію має гарний насичений платиновий колір. Завдяки тому, що це дорогоцінний метал з платинової групи, він не викликає алергії, а золото з паладієм на 10,5% важче жовтого або червоного. Одноколірні кільця з палладиевого золота вважаються твердими.

  • Рожеве - виготовляється зі сплаву золота з паладієм і цинком або міддю. Його часто називають «російське». Якщо кількість срібла в сплаві збільшується за рахунок міді, червоний колір набуває ніжний рожевий відтінок. Надзвичайно привабливий і жіночний цей ніжний відтінок рожевого і червоного підкреслить красу обраниці. Він привертає увагу шанувальників вінтажних прикрас, які неординарно підходять до ювелірного мистецтва. Він прекрасно гармонує з дорогоцінними каменями.

  • Червоне - поєднання жовтого золота з домішкою міді і срібла, що викликає зміна кольору. Чим більше міді в сплаві, тим інтенсивніше буде його відтінок. Червоне золото має таку ж вагу і ціну, що і жовте золото.

  • Блакитне - створюється за допомогою додавання домішки заліза, нікелю або кобальту.

  • Пурпурне і темно-фіолетове - утворюється шляхом додавання алюмінію.

  • Чорне - виготовляють з додаванням вуглецю, родію або рутенію.

 

Однак колір прикраси не визначає чистоту металу, це всього лише позначення його добавок. Незалежно від кольору товару клеймо є обов'язковим маркуванням, яка показує, яка проба є у цього золота.

Вибір за вами - ознайомтеся з каталогом інтернет-магазину Silvers і робіть замовлення!


Коментарі
весь список новин
Наверх