Як почистити срібло з камінням.
Коли срібні коштовності втрачають естетичність і сяйво через потемніння, виникає питання «як почистити срібло з камінням?».
У цій статті ми розповімо про перевірених методах чищення срібла з камінчиками як натурального, так і штучного походження.
Як чистити срібні вироби з каменями?
Підбір кошти і спосіб проведення чистить процедури срібних коштовностей визначає щільність структури каменю:
- бірюзу через пористості можна опускати в воду. Вироби з нею можна тільки протирати вологою ганчіркою;
- аметист, гранат, топаз добре очищаються лужними і слабо концентрованими кислотними розчинами, але при високій температурі вони моментально тьмяніють;
- смарагд, сапфір і аквамарин добре очищаються слабким розчином шампуню з водою, прального порошку або рідкого мила. Необхідно спочатку замочити срібло в теплій воді. Обробити важкодоступні місця і дрібні елементи допоможе зубна щітка;
- малахіт, місячний камінь, опал слід чистити без будь-яких абразивних речовин. Тому порошок необхідно замінити господарським милом. Не можна натирати поверхню крейдою або содою, тому що дрібні частинки дряпають нещільний поверхню цих мінералів;
- циркон, фіаніт, кварц не вимогливі до розчину і температурі води;
- гірський кришталь і кристали Сваровскі обробляють ватним спонжем, змоченим в нашатирі або зубною пастою.
Як почистити срібні прикраси з камінням?
У натуральних мінералів структура пориста, тому вони більш схильні до пошкоджень і виникнення подряпин. Неприпустимо застосовувати при чищенні срібла з камінням будинки як луки, кислоти, так і аміак і миючі абразивні засоби.
- Янтар краще чистити без води і хімії - протерти трохи вологою тканиною.
- Натуральні перли не переносить аміак і перекис водню, його миють виключно в слабкому розчині господарського мила. Не можна терти перлинки. Сушити їх потрібно природним шляхом, уникаючи попадання сонячних променів.
- Корали сильно чутливі і до води, і до сонця. Носити такі аксесуари бажано вечорами, щоб корал не вигоряє. Очищають їх, не чіпаючи корали.
Чим чистити срібло з камінням в домашніх умовах?
Найбільш популярні способи як почистити ювелірні вироби зі срібла з каменями:
-
Розчиніть 1 чайну ложку соди з 0,5 л води. На 15 хвилин покладіть туди аксесуар. Дістаньте і протріть ганчірочкою насухо;
-
сирої очищену картоплю і очищаються вироби покладіть в миску з водою на 3-4 години. Дістаньте і, не витираючи, залиште до повного висихання. Після цього акуратно відполіруйте;
-
по світлим ділянкам вироби пройдіться гумкою-гумкою.
Якщо не знаєте, чим почистити срібло з камінням або боїтеся пошкодити прикраси, застосовуйте спеціальні препарати, призначені для обробки ювелірних виробів.
-
Розчин містить віддушки, фосфати, поверхнево-активні речовини, органічні розчинники і воду. Він не тільки очистить вироби, а й покриє поверхню срібла захисною плівкою. Випускається в баночці. У комплект входять спеціальна корзинка, куди потрібно покласти виріб, а її - в баночку і залишити на 30 с. Далі срібло необхідно вимити під проточною водою і відполірувати м'якою сухою тканиною. Результат помітний з першого разу. Істотний недолік цього засобу - дуже різкий запах. Його не можна застосовувати для чистки коштовностей з перлами, бурштином і коралами.
-
Спрей, в комплекті з яким поставляється щіточка для очищення рельєфних елементів, завитків і поглиблень місць, нешкідливий, прозорий, без запаху. Треба тільки скропити виріб, залишити на кілька хвилин і промити водою.
-
Полірувальні ганчірочки з мікрофібри, які не містять хімічних речовин, або одноразові серветки, просочені розчином.
Оскільки чорнені вироби привабливі не тільки красивим, але і правильно постареним видом, то чистити їх потрібно якомога рідше. Уникайте агресивних складів чистячих і сильного механічного тертя.
МАГАЗИН СРІБНИХ ПРИКРАС SILVERS