• Контакти
  • Доставка і оплата
  • Відгуки
  • Новини
0
Новини та статті інтернет-магазину Silvers

Дорогоцінні й напівкоштовні камені: види та їх опис

Кожен ювелірний камінь володіє своєю назвою та певними характеристиками. Майстер ювелірної справи здатний підкреслити властивості будь-якого самородка або точної огранюванням, що створює певну світлову гру, якої складної оправою.
Щоб домогтися чудового ефекту при виготовленні ювелірних виробів, необхідні: досвід, глибоке знання властивостей, якими володіють різні види дорогоцінних каменів, і почуття естетичності композиції. Про особливості, якими володіють всі різновиди дорогоцінних каменів, ми детально розповімо в цій статті.

Які камені відносяться до коштовних?

На нашій планеті понад 4000 природних каменів з різними характеристиками, складом хімічних елементів і структурою. Тільки деякі з них після обробки і полірування знаходять яскравий блиск. Завдяки цим унікальним властивостям їх стали називати «дорогоцінними», був складений офіційний перелік видів природних каменів з фото. Але через повільність процесів, що відбуваються в земній корі, ці ресурси вважаються невідновлюваних - їх кількість в природі суворо обмежена.

Список характеристик дорогоцінних каменів

  1. Яскравий блиск, що посилюється завдяки полірування та огранювання.
  2. Наскільки в природі часто зустрічається.
  3. Чистота кольору.
  4. Ступінь стійкості до механічних пошкоджень і високих температур.
  5. Індивідуальні властивості (колір, форма).


Як визначається цінність дорогоцінних каменів по фото?


Фактори, що визначають цінність будь-якого каменю:

  • рідкість,
  • чистота,
  • колір і його відтінок,
  • структура,
  • форма поверхні (сланець або черепашка),
  • розмір,
  • вага.

Одиниця виміру ваги драг. каменю - карат (1 карат = 200 мг).
Вартість продажу каменів для ювелірних прикрас з різними назвами визначається не тільки природними якостями мінералу, а й майстерністю розрізу. Справжні майстри здатні домогтися більшого блиску з менш коштовного каменя, чого не зробить менш досвідчений фахівець при роботі з діамантом високого класу.

Основні відмінності дорогоцінних мінералів і напівкоштовних каменів

Головні критерії - глянець і частота добування в природі. Як випливає з назви, дорогоцінні камені - це класифікація рідкісних мінералів з відносно невеликого сімейства. Це зовсім не означає, що всі вони створені природою.
Список напівкоштовних каменів - це перелік виробних мінералів, що набагато частіше зустрічаються в природі, ніж дорогоцінні, втрачаючи при цьому свою унікальну винятковість.
Ознаками, за якими розрізняються різні види ювелірних каменів, є:

  • твердість. Тут межа встановлена ​​чітко: дорогоцінні камені (див. Фото) мають твердість вище 7 за шкалою Мооса і тому твердіше кварцу. Оскільки таких мінералів в природі зустрічається трохи, це робить їх дуже цінними;
  • довговічність. Одні дорогі дорогоцінні камені з відомими назвами стійкі до атмосферних впливів, інші - легко розкладаються під впливом різних хімічних чинників.

Назви дорогоцінних каменів за кольором і значенням

Природа дала нам камені всіх кольорів веселки і безлічі відтінків, від яких може піти обертом. Мерехтливе світло, відбите в кам'яній структурі, розкриває кольору, про які ми навіть не мріяли. Це змушує нас усвідомити, що є незвичайні колірні тони за межами нашої уяви.
Досить поглянути на сяйво діамантів, щоб зрозуміти, що прозорий світло - найбільший художник всіх часів. Білі камені, такі як алмаз, білий сапфір, перли уособлюють чистоту, вірність і невинність. Вони є символом щастя, гармонії душі і тіла.
Дивлячись на сапфір, ви виявите, що синій колір буває незліченних відтінків - починаючи від темно-синього і закінчуючи насиченим відтінком морської хвилі.
Блакитні натуральні дорогоцінні камені, що називаються топаз, аквамарин, блакитний діамант, бірюза, лазурит, асоціюються з безкрайнім небом, глибиною морів і океанів. Вони символізують мир, правду і молодість.
Назви красивих червоних дорогоцінних (рубін, гранат, родолит, корал, турмалін) символізують любов, відвагу і впевненість в собі, а також живий темперамент.
Значення всіх коштовних каменів зеленого кольору (смарагд, перідот, зелений сапфір) - опис одвічної надії, блаженства, добра, життєвої сили і родючості.
Жовті види самоцвітів - жовтий сапфір, жовтий топаз - надають мудрість, упевненість в собі, вміння приймати правильні рішення, сприяють щастю
і веселій вдачі.

Які бувають дорогоцінні камені?

Основні види природних мінералів:

  • алмаз - король дорогоцінних каменів, легендарна слава, сліпуча краса і символіка якого були бажаними протягом століть. Його назва походить від грецького слова adamus, що перекладається як «незламний» і натякає на його міцність і твердість. Алмаз круглого ограновування називають діамантом і найчастіше прикрашають обручки як символ справжньої, чистої і вічної любові. Високоякісні діаманти вражають своєю огранюванням - зачаровує грою світла, прозорістю і незвичайним блиском. Вартість алмазу визначається Параметрів 4C - ограновування, вага (карат), колір, тобто колір і прозорість, тобто чистота. за длінностью діамантів підтверджується метриками і сертифікатами найповажніших геммологических лабораторій та інститутів в світі: IGI (Міжнародний гемологічний інститут) і GIA (Гемологічний інститут Америки).
  • рубін, званий «кольоровим екстрактом крапель крові матері-землі», вважається одним з найбільш унікальних дорогоцінних каменів. Він здавна символізував найбільше багатство і любов. Його назва походить від латинського слова «рубер», що означає червоний. Але він буває різних відтінків - від ніжно-рожевого до темно-фіолетового, що нагадує вино, переливаються на сонці. Своїм чудовим кольором рубін зобов'язаний домішки оксиду хрому. Саме це з'єднання дає пігмент, який в невеликих кількостях міститься в земній корі, робить рубін одним з найрідкісніших дорогоцінних каменів на Землі;
  • смарагд. Це дорогоцінний камінь, зелений відтінок якого складно описати словами - колір, повний стихії і глибини. Він володіє динамізмом і загадковістю, завдяки яким ці оригінальні камені захопили своєю красою століттями. «Смарагдос» - це грецький термін, який буквально перекладається як «простий зелений камінь»;
  • сапфір прекрасно поєднує в собі гідну прохолоду і пронизливу глибину. Це один з видів корунду, який є самим твердим природним мінералом відразу після алмазу. Синій сапфір містить домішки заліза або титану. У ньому переливаються всі відтінки неба, що спостерігаються під час заходу: від красивих теплих кольорів, видимих ​​на заході, до темно-синього, видимого на сході.
    Стародавні цивілізації Єгипту і Риму вважали сапфіри священними каменями істини і справедливості. До цього дня для буддистів сапфір означає мир, дружбу і стабільність, він вважається талісманом подружнього щастя;
  • танзанит - камінь правильної огранки і оправи. Він захоплює своїм неповторним кольором, прозорістю і прекрасним блиском. Хоча він не такий твердий, як алмаз, він вважається стійким до подряпин. Про його силі і чарівності свідчить той факт, що всього за кілька десятиліть він став втіленням розкоші і вишуканості. Він завоював любов жінок різного віку. Також цінується його універсальність - він ідеально поєднується з багатьма нарядами - чорним, попелястим, а також з відповідними по глибині синіми відтінками. Стало традицією обрамляти танзанит крихітними діамантами, які надають блиск і дозволяють в повній мірі проявити своє казкове зачарування.

    Які є дорогоцінні камені з природних руд?
  • Перли - морський і прісноводний. Більшість перлин схожі за формою на маленькі сфери. Також зустрічаються екземпляри різних кольорів краплі-, яйцевидної або злегка плескатої форми. Природний прісноводний перли вирощують в водоймах, що відповідають найсуворішим вимогам і пристосованих до існування різних видів мідій. Найчастіше ці перли видобувають з річок Китаю, Монголії, Росії та Канади, а також з озер, розташованих в Північній і Південній Америці.
  • Корал - дорогоцінні намистини різних розмірів і форм, які часто використовують дизайнери для виготовлення ексклюзивних прикрас. Це натуральний органічний матеріал, отриманий з скелетів вапнякових коралів, з яких складаються знамениті коралові рифи і мілини з щільними, нерівномірно розгалуженими стовбурами. Корали мешкають в теплих і жарких морях. Найбільші колонії є на берегах Середземного моря. Найбільш цінними є алжирські корали. У природному стані їх шматочки матові, а після полірування вони набувають вражаючий скляний блиск. Після екстракції їх сортують по товщині і розміром гілочок, кольором. Поліровані шматочки корала найчастіше мають сферичну або овальну форму, при використанні гладкою ограновування кабошон. З коралових бус роблять модні намиста і ефектні браслети. Найбільш цінуються коралові прикраси яскравого червоного кольору. Рожеві та чорні намистини також використовуються в ювелірній справі, унікальні білі намисто з Японії і сині намиста, що видобуваються в Камеруні;
  • Авантюрин. Володіє ефектом мерехтіння поверхні. Дуже схожий камінь був штучно зроблений на скляному заводі, розташованому в Мурано, Венеція. Імітація отримала назву авантюрин, тому що випадково (per aventura) частки міді потрапили в скляну масу під час плавлення і дали надзвичайно мерехтливий продукт. Коли був виявлений схожий мінерал, він був названий так само. До цього дня більшість каменів, званих авантюрин, виробляються штучно, але по красі вони не поступаються мінералу, який природним чином зустрічається в навколишньому середовищі. Його незвичайна декоративність цінується творцями ювелірних та інших ювелірних виробів, його використовують в скульптурі, декорі інтер'єрів.
  • Гранат. Камінь, красу якого цінували в Стародавньому Єгипті, Стародавній Греції і інших сучасних культурах. За часів римського філософа Плінія Старшого червоні гранати називалися карбункулами, що перекладається як «жар». Завдяки своєму темно-червоному кольору він асоціюється з любов'ю, пристрастю і життєвою енергією. При носінні він підвищує життєздатність людини, захищає його від ворогів. Позитивно впливає на роботу серця і системи кровообігу.
  • Бірюза - один з найдавніших дорогоцінних каменів, що володіють магічними властивостями. Він має інтенсивний колір, який змінює колір від синього до зеленого. Містить мідь і залізо. Чим більше в ньому другого елементу, тим зеленішим відтінок бірюзи. Найбільш цінується бірюза характерного синього кольору, що отримав специфічну назву «бірюзовий». Також до цієї групи належать бурштин, яшма, турмалін, обсидіан, александрит.

 

Напівкоштовні ювелірні камені: фото і основні назви

Отримують різні напівкоштовні камені шляхом правильного подрібнення мінералів, а потім проведення таких обробок, як:

  • промаслювання,
  • забарвлення,
  • фольгирование,
  • нагрівання,
  • свердління,
  • заповнення.

Найпоширеніші назви напівкоштовних ювелірних каменів:

  • агат - мінерал халцедон, напівдорогоцінного каміння, що складається з суміші заліза і марганцю. Він характеризується великою кількістю квітів - від білого, червоного, синього, сірого, коричневого до чорного. Буває прозорим і матовим. Різновидів агатів багато: пейзажний, дендритних, стрічковий, кріпак, вогненний, мереживний, райдужний, зоряний, руїни, циклоп. Вони зустрічаються по всьому світу;
  • амазонит схожий на нефрит або бірюзу, і його часто плутають з ними. Своєю назвою він зобов'язаний долині Амазонки в Бразилії. Легенда свідчить, що індіанці Амазонки подарували людям синьо-зелені камені. Своїм зеленим кольором вони зобов'язаний присутності сполук свинцю. Амазонит в основному непрозорий, хоча прозорі мінерали існують;
  • аметист - різновид кварцу. Колір його не є постійним, він може втратити свою насиченість через перебування на сонці;
  • бронзит - силікат. Своїм коричневим кольором він зобов'язаний 50% -ному вмісту заліза. У ньому є включення гематиту, гетиту і магнію. Він зустрічається з залізом, біотин, кварцом, польовим шпатом, олівіном і альменідіном. Прикраси з цього мінералу нечисленні і маловідомі;
  • хризоколла зустрічається в медьсодержащих попродах і випадає в осад з багатих силикатами вод. Її часто змішують з сполуками міді та супутніми мінералами - кварцом, лазуритом, бірюзою, цитрином, купріта, тенорітом, гематитом і малахітом. Суміш коричневого і чорного кольорів викликана міддю, залізом і марганцем. Хрізоколла гармонізує енергію і приносить баланс;
  • хризопраз - гарний яблучно-зелений або трав'яний сорт зі списку напівпрозорих напівкоштовних каменів групи халцедону. Його колір залежить від сполук кремнію або нікелю. При постійному носінні хризопраз додає життєвих сил;
  • цитрин - найрідкісніша різновид жовтого кварцу. Він міститься в багатьох магматичних і метаморфічних породах, в гранітах і гнейсах, де він присутній в достатку. Очищається водою і набуває чинності на сонці. Вважається магічним каменем і використовується в езотериці;
  • флюорит - з'єднання фтору, хлору, брому та йоду. Різноманітність кольорів (безбарвний, жовтий, зелений, фіолетовий, фіолетовий, рожевий, чорний, червоний) робить його ідеальним матеріалом для виготовлення прикрас, браслетів, перснів, намист. Флюорит може змінювати свій колір під впливом сонячних променів;
  • гематит походить від грецького слова «гем», що означає кров. У прикрасах він використовується не тільки як елемент біжутерії, намистини або кулона, але в припудрену вигляді служить полировальной пудрою, а також джерелом червоного барвника. Природні кольори гематиту - чорно-коричневий, сіро-чорний або чорний, але в даний час він покращує або змінює свій колір;
  • говлит складається з гідратованого бората кальцію. Непрозорий, буває білого кремового кольору з невеликими сірими або чорними прожилками. Говлит можна розрізати на кабошони, кулі, овали, форми тварин, рослин і навіть черепа. Його також можна просвердлити для створення красивих намистин;
  • лабрадорит називають «храмом зірок», він приносить ясність думки, відкриваючи мудрість Всесвіту. Вважається каменем, який приносить полегшення від станів тривоги, безнадії і депресії, замінюючи їх ентузіазмом, упевненістю в собі і натхненням;
  • малахіт зустрічається на поверхні Землі. Це зазвичай спостерігається на снігових піках на гірських вершинах і в певних місцях, де дощ дуже сильно охолов і утворив калюжі води. Цей мінерал дуже близький до лазуриту, мінералу зеленого або пурпурного кольору, який можна побачити в Кенії. Коли цей мінерал утворюється під впливом тепла, відтінки зеленого мають багато відтінків зеленого;
  • онікс - чорний або темно-синій мінерал, який приносить духовне натхнення і ясність розуму, допомагає заспокоювати емоції і полегшує їх контроль;
  • опал (в перекладі з санскриту означає «зміна») - найвідоміший природный фотонный кристалл, относящийся к силикатам. Бывают обычные и благородные опалы разных оттенков, демонстрирующие характерные оптические явления: радужность, опалесценцию, эффект кошачьего глаз.

Благодаря использованию специализированного оборудования и современных технологий цены полудраг ювелирных и бижутерийных камней доступны каждому.


Коментарі
весь список новин
Наверх