Що краще: біжутерія чи прикраси зі срібла?
Прикраси - сережки, ланцюжки, браслети чи кільця - люблять практично всі жінки. Однак іноді виникає запитання з приводу того, що краще - біжутерія чи ювелірка із золота чи срібла. Виходячи з багаторічного досвіду роботи в ювелірній галузі, ми знаємо, що багато жінок, та й чоловіків зазвичай відчувають, який дорогоцінний метал їм більше підходить, і вибирають його інтуїтивно. Табори послідовників, яким подобається лише один із цих двох дорогоцінних металів, чітко розділені. Зазвичай, ці люди вірні своєму вибору, і вони рідко йдуть на компроміс. Навіть у нашій команді є затяті шанувальники золота та прихильники лише прикрас зі срібла чи білого золота. Чи є якісь універсальні правила, яких слід дотримуватися? Про них ми поговоримо у цій статті.
Яка різниця між біжутерією та ювелірними прикрасами?
Основна відмінність полягає в матеріалах, із яких виготовляють вироби, і в їх ціні, яка часто набагато нижче.
Вважають, що ювелірні прикраси служитимуть багато років, передаються у спадок, тому в них вигідно інвестувати гроші, але й сучасна біжутерія від них не відстає. У її виробництві все частіше використовуються матеріали високої якості, спеціальні верхні покриття та застібки, що надійно захищають аксесуари від пошкодження. Тому різниця між штучними та натуральними виробами дещо розмита і в основному пов'язана з походженням матеріалів, способом виготовлення та складністю дизайну.
Чому біжутерія краща за ювелірні прикраси?
Біжутерію виробляють масовим накладом із неблагородних металів, які самі по собі чи після покриття іншим металом успішно імітують свої дорогі аналоги - руди срібла чи золота.
Дорогоцінні камені в біжутерії замінюють високоякісними скляними елементами, такими як кристали бренду Swarovski або чеські штучні перли. Також використовуються незвичайні матеріали, такі як:
-
дерево,
-
пластик,
-
шкіра,
-
тканина.
Ювелірні вироби коштують набагато дорожче та виготовляються з типових благородних металів, таких як золото, срібло, платина. Як декоративні елементи в них використовуються:
-
алмази,
-
смарагди,
-
справжні перлини,
-
корали,
-
бурштин.
Дизайнерські прикраси створюють та винаходять в ювелірних майстернях на замовлення, що робить їх унікальними. Біжутерію великі та відомі компанії, що домінують на ринку, виробляють машинним способом величезним накладом. Її якість хороша, але індивідуальний характер в них відсутній.
Ювелірні вироби та біжутерія: аналоги дорогоцінних матеріалів
-
Золото - позолочені чи латуновані сплави недорогоцінних металів із додаванням міді та нікелю.
-
Срібло - срібні або вкриті білою бронзою сплави недорогоцінних металів, медична сталь, титан.
-
Бронза - мідь та чорнена латунь.
-
Зістарене золото - патинована латунь або медична сталь.
-
Зістарене срібло - патинована хірургічна сталь, покриття білою бронзою або оловом.
-
Діаманти - скляні фіаніти, цирконы, кристали Сваровскі.
-
Сапфіри, рубіни, смарагди – кольорове скло.
-
Перли - акриловий або скляний перламутр різних відтінків і форм.
-
Бірюза, корал, бурштин - смоли, кольоровий віск, пластик, емалі.
Коли більш доречні ювелірні прикраси та біжутерія?
- Вибір обручок. Оскільки ці ювелірні прикраси вибирають практично на все життя, їх виготовляють за індивідуальним замовленням з персональним гравіюванням або купують у перевіреному ювелірному магазині.
-
Вибір аксесуарів на подарунок. Необхідно згадати або подивитися, який стиль, тип виробів, матеріали та забарвлення подобаються цій людині. Жінки зазвичай носять сережки та ланцюжки чи браслети. Чоловіки - запонки та годинник. За ними можна визначити матеріал корпусу, стрілок на циферблаті. Також можна натяками акуратно отримати цю інформацію або запитати безпосередньо.
-
За наявності/відсутності алергії. При виборі прикрас слід враховувати наявність проблем зі здоров'ям та схильність до алергії. Буває, що контакт з одним із металів, що входять до складу сплаву, викликає шкірну алергічну реакцію. Тому перед покупкою прикраси дізнайтеся, чи не страждає одержувач чи ви на алергію на який-небудь з популярних в ювелірній справі металів. Тоді треба шукати його замінник.
-
Вік має значення при виборі того, з якого дорогоцінного металу виготовлено прикрасу. Із роками змінюються смаки під впливом модних тенденцій, досвіду та самоспостереження. Кожен із нас, повернувшись на кілька років тому, помітить, що його вибір сьогодні зовсім інший, ніж той, який було зроблено кількома роками раніше. У нас можуть бути різні уподобання на різних етапах життя. У молодих завжди більше аргументів, чому біжутерія краща, а люди старшого віку консервативно прихильні до класичних комплектів виробів із традиційних натуральних матеріалів і дорогоцінного каміння.
Якщо вам важко визначити, які товари вибрати, запитайте співробітників нашого інтернет-магазину Silvers на сайті або за телефоном. Вони завжди готові допомогти з вибором, проконсультувати.